Reklama

Atari chce wrócić na rynek sprzętu

Atari jest dziś cieniem giganta, którym było kilkadziesiąt lat temu.

Cieniem mającym jednak pewne ambitne plany. W jednym z wywiadów szef firmy zdradził, że jego spółka zamierza wrócić na rynek sprzętu. Niekoniecznie chodzi jednak o nową konsolę. Obecny dyrektor generalny Atari, Frederic Chesnals, w rozmowie z serwisem Venture Beat zdradził co nieco o planach firmy.

Podkreślił, że nie kupił jej po to, by tworzyć t-shirty i inne gadżety. Prowadzi rozmowy z zewnętrznymi partnerami, które mają na celu odświeżenie największych klasyków spółki. Ponadto zamierza wkroczyć na rynek sprzętu, choć nie będzie on najważniejszy.

Reklama

Chesnals zaznacza, że jest ostrożny i pragnie wkroczyć na nowy dla siebie grunt powoli. Podkreśla, że nie chce tworzyć nowych konsol - w planach ma urządzenia pokroju growych zegarków. To jednak tylko przykład - szef Atari zamierza stworzyć po prostu linię sprzętu sygnowaną logiem jego spółki, która jest przecież popularną marką.

Szczegóły dotyczące konkretnych planów Chesnalsa w kwestii hardware’u nie są znane - i szybko ich nie poznamy. Konkrety mogą być ujawnione dopiero za kilka lat.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje