Atari buduje hotele dla graczy

Atari Hotels /materiały prasowe

​Chociaż gamingowy biznes firmy nie przetrwał próby czasu i po początkowych sukcesach ostatecznie całkowicie się posypał, to Atari wciąż nie chce postawić na gamingu krzyżyka.

Warto zacząć od tego, że obecne Atari nie jest już tą samą firmą, która powstała w 1972 roku, kojarzoną z popularną czarną konsolą, bo po wielu próbach ratowania marki, prawa do tej nazwy zostały w 2003 roku wykupione przez francuskiego wydawcę gier komputerowych Infogrames, który po tym manewrze przyjął nazwę Atari. Teraz zaś firma postanowiła mocniej zaistnieć w świadomości graczy i planuje otworzyć w Stanach Zjednoczonych sieć hoteli, które zajmą się obsługą gamingowych eventów.

Jak możemy zauważyć na projektach, zewnętrzna część budynków zawiera ogromne przestrzenne logo Atari, co wygląda bardzo ciekawie i nowocześnie, ale to nie wszystko, co hotele mają do zaoferowania. Poza oczywiście pokojami do spania, znaleźć będzie można też specjalne pomieszczenia wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, które podczas gamingowych wydarzeń zmienią się w miejsca do rozrywki.

Reklama

Co warto podkreślić, działa już oficjalna strona sieci hoteli, więc wygląda na to, że projekt faktycznie zostanie zrealizowany. Niestety, nie poznaliśmy żadnych szczegółów dotyczących ceny czy wyposażenia, poza informacjami o AR i VR, ale możemy za to podziwiać rendery 3D, żeby przekonać się, w jaki design celują firmy. Czy wystarczy to, żeby nazwa Atari na dobre zagościła w naszych głowach? Trudno powiedzieć, ale firma nie ma zamiaru się poddawać.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Atari
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy