Asterix i Obelix otrzymają nowe gry od twórców Syberii

Asterix i Obelix /materiały źródłowe

​Asterix i Obelix doczekają się kolejnych gier. Firma Anuman Interactive uzyskała prawa do stworzenia produkcji z udziałem pary bohaterów.

Przedstawiciele spółki podkreślili, ze w planach jest przygotowanie kilka rozmaitych projektów o przygodach słynnych Galów. Na razie jednak nie ujawniono żadnych szczegółów na temat powstających tytułów.

Poinformowano jedynie, że pierwsza z produkcji ukaże się w czwartym kwartale bieżącego roku, aczkolwiek dokładnej daty premiery nie podano. Za grę odpowie studio Microids, a więc twórcy serii Syberia. To sugeruje, że będzie przygodówką.

- Anuman Interactive jest zaszczycone możliwością pracy nad taką uznaną licencją, jak Asterix i Obelix. Zamierzamy pozwolić graczom wcielić się w tych kultowych, międzypokoleniowych bohaterów - wyjaśnia Alain Milly, wiceprezes do spraw wydawniczych w firmie.

Reklama

Twórcą sympatycznych postaci jest René Goscinny - francuski pisarz i scenarzysta pochodzenia polskiego. Obie zadebiutowały w komiksie, który ukazał się w 1959 roku na łamach magazynu Pilote. Później ukazały się kolejne numery opowiadające o losach dwójki jegomości.

Asterix i Obelix to mieszkańcy niewielkiej wioski w Galii. Wraz z towarzyszami ciągle odpierają ataki Rzymian dowodzonych przez Juliusza Cezara. Drugi z bohaterów dysponuje ogromną siłą, którą pozyskał po tym, gdy w młodości wpadł do kotła z magicznym napojem.

Postacie pojawiły się w szeregu gier, ale większość ukazała się jeszcze w XX wieku oraz pierwszej dekadzie XXI. Ostatnim tytułem była wydana w 2014 roku na przenośnej konsoli 3DS produkcja Asterix: The Mansion of the Gods.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Asterix

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy