Reklama

Assassin’s Creed Unity za darmo w związku z pożarem Notre-Dame

​Gra akcji Assassin’s Creed Unity jest obecnie dostępna za darmo do pobrania na PC, do zatrzymania na zawsze. Inicjatywa potrwa przez tydzień i związana jest z poniedziałkowym pożarem w katedrze Notre-Dame, którą to budowlę pieczołowicie w tej grze odtworzono, umożliwiając zwiedzanie.

W dniu 15 kwietnia około godz. 18:50 na dachu remontowanej świątyni wybuchł pożar, który spowodował ogromne zniszczenia. Doszło między innymi do zawalenia się dachu oraz części sklepień, a także drewniano-ołowianej iglicy katedry, dobudowanej w czasie rekonstrukcji w XVIII wieku.

Jak można się domyślać, teraz Notre-Dame czekają wieloletnie prace remontowe, a budynek pozostaje zamknięty dla zwiedzających być można na całe dekady. Dlatego też jedynym z najlepszych sposobów na zwiedzenie katedry może być właśnie zainstalowanie Assassin’s Creed Unity.

Reklama

Ubisoft - firma z Francji, z główną siedzibą na przedmieściach Paryża - zadeklarował także znaczącą pomoc finansową. Studio przeznaczy całe 500 tysięcy euro na fundusz rekonstrukcji świątyni i apeluje do graczy z całego świata o wspomaganie zbiórki.

"Podczas tworzenia Assassin’s Creed Unity związaliśmy się jeszcze bliżej z tym wspaniałym miastem i jego słynnymi budowali. Jednym z najważniejszych elementów produkcji było niebywałe odtworzenie Notre-Dame" - czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie.

Część obserwatorów spekuluje, że trójwymiarowy model może przydać się podczas odbudowy. Jest to jednak mało prawdopodobne - deweloperzy postawili na pewne uproszczenia, a w 2015 roku specjaliści wykonali dokładne skanowanie laserowe całej konstrukcji, znacznie przydatniejsze.

Jeśli o Assassin’s Creed Unity mowa, to produkcja z 2014 roku była w okresie premiery krytykowana ze względu na błędy i niską płynność, lecz do dzisiaj usterki załatano, a sprzęt mamy mocniejszy. Tymczasem nie da się ukryć, że Unity pozostaje jedną z najładniejszych gier w historii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje