Reklama

Assassin’s Creed Odyssey z najemnikami rodem z Mordoru

​Assassin’s Creed Odyssey rozgrywa się w okresie, w którym bractwo asasynów jeszcze nie istnieje. Nie możemy więc skorzystać z pomocy innych zabójców, aleto nie znaczy jednak, że zostaniemy sami na polu walki.

Główna bohaterka i bohater produkcji - Alexios oraz Kassandra - to najemnicy. Jak można się domyślać, nie są jedynymi przedstawicielami tej profesji w antycznej Grecji i to właśnie z asysty kolegów (i koleżanek) po fachu skorzystamy w toku rozgrywki. Najpierw trzeba będzie ich pokonać.

Nasza postać wchodzi w dowolne interakcje ze światem. Możemy pomagać postaciom niezależnym, ale także siać zniszczenie lub mordować cywilów, co w poprzednich odsłonach serii często kończyło się bardzo źle. Teraz jednak nie musimy żyć w zgodzie z zasadami wytyczonymi przez Bractwo.

Reklama

"Powiedzmy, że zachowujesz się jak dupek. To twój wybór, ale ma swoje konsekwencje. Jeśli popełniasz przestępstwa, za twoją głowę zostaje wyznaczona nagroda. Zabawa zaczyna się, gdy na miejscu pojawią się najemnicy zainteresowani zdobyciem tej nagrody" - mówi dyrektor kreatywny Jonathan Dumont w rozmowie z serwisem GamesInformer.

Każdy gracz zacznie kampanię z pulą pięćdziesięciu najemników, wybieranych ze znacznie szerszego grona postaci przygotowanych przez twórców. Całość przypomina rozwiązanie z gier Śródziemie: Cień Mordoru oraz Śródziemie: Cień Wojny, ponieważ każdy z takich wojowników ma własne umiejętności specjalne, sprzęt oraz mocne i słabe strony.

Wraz z niecnym występkami rośnie zainteresowanie naszą osobą, w poziomach od pierwszego do piątego - prawie jak gwiazdki i policja w Grand Theft Auto. Im wyższy poziom poszukiwania, tym więcej najemników wyruszy na polowanie. Alternatywnie, możemy znaleźć i wyeliminować osobę, która oferuje nagrodę za naszą głowę, pozbywając się problemu.

Dalsze nawiązania do gier z cyklu Śródziemie pojawiają się, gdy pokonamy jednego z najemników. Możemy go po prostu zabić, ale także przeciągnąć na naszą stronę i zrekrutować jako pomocnika. Ten pojawi się następnie na naszym okręcie, służącym za bazę główną.

Jak można się domyślać, "zatrudnionych" w ten sposób "pracowników" możemy później wezwać do pomocy w trakcie walki, co umożliwia jedna z umiejętności postaci. Assassin’s Creed Odyssey ukaże się 5 października na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje