Reklama

Assassin's Creed Valhalla z bonusem doświadczenia - za pieniądze

​Ubisoft wytrzymał miesiąc bez sprzedawania boosterów zwiększających tempo zdobywania punktów doświadczenia w Assassin's Creed Valhalla. Gra ukazała się 10 listopada i część graczy chwaliła tytuł, że takiej opcji nie oferował - w odróżnieniu od poprzednich części. Teraz sytuacja wróciła do normy.

Francuski wydawca sprytnie ominął krytykę na premierę, a teraz wraca do sprzedawania. Kupić możemy między innymi zdobywanie doświadczenia szybsze o 50 procent. Bonus - za tysiąc specjalnych punktów Helix - włączany jest na zawsze. 1000 Helix to równowartość około 40 zł.

Wczoraj we wbudowanym sklepiku pojawiła się także oferta zwiększająca tempo zdobywania srebra w grze, także o 50 proc. Jest też opcja kupienia od razu dwóch tych pakietów, w cenie niższej o 500 punktów Helix - a więc za 1500. Jak można się domyślać, nie wszyscy gracze są zadowoleni.

Reklama

Ubisoft ze swojej strony jak zawsze zapewnia, że kupowanie takich bonusów nie ma wpływu na projekt gry. To znaczy, że standardowe tempo zdobywania punktów doświadczenia oraz srebra nie jest celowo spowalniane, by zachęcić do kupowania takich dodatków za prawdziwe pieniądze.

Czy jest tak jednak naprawdę? Tego zapewne nigdy się nie dowiemy, ale trzeba przyznać, że "zwykłe" granie w Assassin's Creed Valhalla nie sprawia wrażenia, jakby twórcy starali się jakoś spowolnić. Firma zawsze zapewnia, że to opcje przeznaczone dla osób, które mają mniej wolnego czasu.

"Gdy coraz więcej popremierowych treści staje się dostępnych, chcemy dać graczom opcje w systemie postępów. Takie funkcje pozwalają graczom dysponującym mniejszymi zasobami wolnego czasu w pełni eksplorować świat Assassin's Creed Valhalla" - czytamy w oświadczeniu Ubisoftu.

Warto zauważyć, że komunikat jest nieco kontrowersyjny, ponieważ żadne popremierowe treści jeszcze do gry nie trafiły - poza mało rozbudowanym festiwalem Yule. W planach są oczywiście kolejne dodatki i cała przepustka sezonowa, więc francuska firma stawia pewnie na przygotowania.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje