Reklama

Assassin's Creed: Valhalla nie będzie mieć żadnych limitów jeśli chodzi o opcje romansowe

Ubisoft potwierdził, że Assassin's Creed: Valhalla, podobnie jak wcześniejsze Odyssey, nie będzie mieć żadnych ograniczeń jeśli chodzi o wątki romansowe. Pojawi się więc opcja wejścia w bliższą relację z przedstawicielem tej samej płci.


Jedną z opcji oferowanych w Assassin's Creed: Valhalla, dokładnie jak w poprzednich częściach, jest możliwość nawiązywania romansów z pobocznymi postaciami. Okazuje się, że deweloperzy praktycznie nie zastosują tutaj żadnych limitów, co sugeruje, że w związku z opcją wyboru bohatera nawiążemy też bliższe relacje z przedstawicielami tej samej płci.

Scenarzysta, Youssef Maguid, podczas rozmowy z IGN powiedział, że w zakresie seksu dostaniemy naprawdę dużą swobodę. Opcje romansowe oparte na wyborach wprowadzono w Assassin's Creed: Odyssey i to rozwiązanie zostanie teraz przeniesione do Valhalli.

Reklama

Jedyną różnicą jest to, że bohaterowie wcześniejszego epizodu, czyli Alexios i Kassandra to dwie różne postacie, natomiast w Valhalli występuje tylko jeden Eivor (zarówno w wersji męskiej, jak i żeńskiej). W Odyssey rozdzielenie postaci ze względu na płeć spowodowało pewne problemy w narracji historii, wliczając do tego wątki związane z seksem, które w ocenie niektórych są zwyczajnie kiepskie i nie angażujące gracza. Najwyraźniej ów problem pojawi się również w Valhalli. Co ciekawe, autorzy umożliwią graczom zmianę męskiego Eiviora na kobiecą wersję i odwrotnie w dowolnym momencie przygody.

Notabene podobne rozwiązanie pojawiło się już w Assassin's Creed: Syndicate. Deweloperom podczas prac nad grą przyświeca chęć wykreowania jak najsilniejszego bohatera, nad czym czuwają zespoły odpowiedzialne za narrację oraz kreatywny. Assassin's Creed: Valhalla trafi do sprzedaży w wersjach na PC, PlayStation 4 i Xbox One 17 listopada 2020 roku.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Assassin's Creed: Valhalla

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje