Reklama

Assassin's Creed: Twórcy serii to perfekcjoniści. Oto dowód

Ubisoft przyzwyczaił nas, że co roku ukazują się kolejne odsłony Assassin's Creeda i wygląda na to, że nieprędko się to zmieni.

Ba, ostatnio pojawiły się plotki, jakoby firma planowała w przyszłym roku wydać aż dwie pełnoprawne gry z asasynami. Jeden z szefów spółki stwierdził jednak, że koncern nie wahałby się wstrzymać premiery, gdyby zaszła taka konieczność.

W cytowanym już wielokrotnie wywiadzie z serwisem IGN Laurent Detoc, prezes Ubisoftu na Amerykę Północną, stwierdził, że jeśli któraś z odsłon Assassin’s Creeda "nie byłaby wystarczająco dobra", firma przerwałaby coroczny cykl wydawniczy. Bo najważniejsze jest dobro marki i fani.

"Jeśli uważalibyśmy, że skończylibyśmy z grą gotową w zaledwie 70%, po prostu jej nie wydamy. Zaszkodziłoby to marce" - mówi Detoc.

Reklama

"Nie wskażę konkretnych produktów, bo i tak wiecie, które mam na myśli, ale jeśli zaczniesz robić produkcje gotowe w zaledwie 70%, nawet jeśli należą do one do znanych i dużych serii, ludzie mogą ewentualnie zmienić zdanie o konkretnej marce. Nie będą jej więcej chcieli. Dbanie o cykl gwarantuje właśnie powrót graczy - dodaje prezes amerykańskiego oddziału.

Detoc dodaje, że o wiele łatwiej jest przewidzieć premierę gier, które należą do znanych serii niż nowych lub mniej znanych marek. Odniósł się tym samym do poślizgów takich produkcji jak Rayman Legends, Watch_Dogs czy South Park: The Stick of Truth.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy