Assassin's Creed IV: Black Flag - Ubisoft rezygnuje z online passa

Lepiej późno niż wcale. Pod falą krytyki graczy Ubisoft postanowił wycofać się z kontrowersyjnego online passa w Assassin's Creedzie IV: Black Flag, którego brak blokował dostęp do...

...możliwości wysyłania floty przejętych przez bohatera okrętów - singlowej opcji posiadającej jednak funkcje sieciowe. Co więcej, firma postanowiła całkowicie zrezygnować z tego mechanizmu "antyużywkowego".

Uderz w stół, a nożyce się odezwą - kilka dni temu gracze odkryli, że online pass (w grach Ubisoftu noszący nazwę Uplay Passport) w Assassin's Creedzie IV: Black Flag odblokowywał dostęp nie tylko do multi, ale i singlowej opcji związanej z gromadzeniem floty i wysyłaniem jej na misje. Brak tego jednorazowego klucza dołączanego do nowego egzemplarza gry uniemożliwiał korzystanie z tej funkcji, co - słusznie - zirytowało fanów.

Reklama

Ubisoft poszedł najwyraźniej po rozum do głowy i wycofał się z kontrowersyjnego rozwiązania. Od dzisiaj każdy, kto nie posiada online passa do Assassin’s Creeda IV: Black Flag może go pobrać za darmo z Xbox Live i PlayStation Network.

Osoby posiadające już kod powinny skontaktować się z pomocą techniczną firmy. To jednak nie wszystko - przedstawiciele wydawcy poinformowali, że całkowicie rezygnują z Uplay Passport, który nie pojawi się już w żadnej kolejnej grze Ubisoftu.

Firma tłumaczy to faktem, iż w coraz większej liczbie produkcji granica pomiędzy singlem, a multi się zaciera, dlatego też pod wpływem opinii i reakcji graczy podjęto decyzję o wycofaniu się z tego rozwiązania.

CD Action
Dowiedz się więcej na temat: Assassin's Creed IV: Black Flag | Ubisoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy