Reklama

Arkadiusz Jakubik w nowej grze Bloober Team

​Studio Bloober Team oraz polski wydawca gry >observer_ - Techland informują, że w jedną z postaci wcieli się Arkadiusz Jakubik. >observer_ - nowa produkcja autorów Layers of Fear - dostępna będzie w pudełkowym wydaniu już latem tego roku.

Jakubik to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów. Praca na planie gry była dla niego czymś zupełnie nowym, ale aktor z 40-letnim scenicznym doświadczeniem nie tylko się w niej szybko odnalazł, ale również świetnie "wszedł" w rolę - przerysowując ją i nadając jej niezbędnego w horrorach, niepokojącego sznytu. Artysta oddał charakter bohatera, jak i jego pewne ograniczenia, wynikające z przeszłości postaci.

Jakubik wykreował Janusa - dozorcę kamienicy, w której toczy się akcja. Posiadający wiele wszczepów weteran Wielkiej Wojny jest pierwszą postacią, na którą natknie się główny bohater - Daniel Lazarski. Historia Janusa jest pełna tragicznych wydarzeń, które wpłynęły na niego znacząco. Teraz Janus boryka się z szarą codziennością - jest schorowany, pomimo wojennych zasług nie otrzymuje od państwa pomocy i stanowi gorzkie odbicie problemów trapiących ludzkość w przyszłości. Janus radzi sobie najlepiej jak potrafi. Niestety - na jego nieszczęście kamienica, której dogląda, stanie się areną przerastających go wydarzeń.

Reklama

>observer_ to cyberpunkowy horror rozgrywający się w Polsce Anno Domini 2084. Gracz wciela się w jednego z neuronowych detektywów zwanych Observerami. To elitarna, finansowana przez korporacje jednostka, której członkowie zdolni są do hackowania i przejmowania umysłów przestępców. Początkiem śledztwa, które poprowadzi Lazarskiego do wspomnianej wcześniej kamienicy, jest tajemnicza wiadomość od zaginionego syna. Fabuła >observer_ to oryginalna historia, umiejętnie przenosząca polskie realia na grunt cyberpunkowej poetyki, charakteryzująca się stylistyką retro science-fiction i inspirowana dziełami gatunku.

Jak czuje się ktoś, zdolny wnikać w umysły złoczyńców i ich ofiar? Zdolny przeżywać ich najmroczniejsze lęki? Jak daleko można posunąć się, by odkryć prawdę? Odpowiedzi na te pytania gracze poznają zagłębiając się w mroczną i dojrzałą historię Observera. Poprzednia gra Bloober Team - Layers of Fear - również dzięki Wydawnictwu Techland dostępna była w Polsce w pudełkowym wydaniu.

W Polsce >observer_ w wydaniu pudełkowym ukaże się latem na komputerach PC. Okładka gry jest tymczasowa. Poniżej możecie obejrzeć całkiem świeży wywiad Filipa Nowobilskiego, prowadzącego popularny program Duży w Maluchu z wyżej wymienianym aktorem i wokalistą, Arkadiuszem Jakubikiem:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy