Reklama

Apex Legends z 10 milionami graczy w trzy dni

​Dopiero co informowaliśmy, że wystarczyło zaledwie 48 godzin, by darmowe Apex Legends od Electronic Arts oraz Respawn Entertainment wypróbowało aż 2,5 miliona graczy. Teraz, po 72 godzinach, doniesienia są jeszcze lepsze: konta zarejestrowało już 10 milionów użytkowników.

Vince Zampella, dyrektor generalny odpowiedzialnego za prace studia Respawn Entertainment, ujawnił w liście otwartym do fanów, że przekroczono także liczbę miliona graczy zalogowanych jednocześnie. Sukces produkcji jest więc ogromny - takich wyników nie notowało nawet PUBG.

Zampella już we wtorek rano pochwalił się na Twitterze, że pierwszy milion osiągnięto w zaledwie osiem godzin. To najwyraźniej tylko zachęciło kolejnych graczy do własnoręcznego sprawdzenia Apex Legends, ponieważ dzisiaj w nocy pobito dwa miliony, a następnie tempo nie spadało.

Reklama

Apex Legends jest dostępne do pobrania od 5 lutego, za darmo na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Akcja toczy się w uniwersum Titanfall, choć - co raczej smutne - w produkcji nie znajdziemy ani jednego Tytana, czyli wielkiego robota znanego z poprzednich odsłon strzelanki.

Kontrolujemy za to postacie dysponujące przeróżnymi umiejętnościami specjalnymi, co zbliża grę nieco bardziej do Overwatch. Poza tym otrzymujemy jednak dość standardowego reprezentanta gatunku battle royale, ze stale zmniejszającą się mapą oraz zbieranym na mapie wyposażeniem.

Gra jest dostępna za darmo, a więc - jak można się domyślić - wręcz kipi od transakcji cyfrowych. Są skórki dla postaci, animacje tańców, ciosy kończące, a nawet karnet bojowy, niemal do złudzenia przypominający identyczną opcję w Fortnite, z mniej lub bardziej stopniowym odblokowywaniem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje