Reklama

Apex Legends ujawniono rok temu, ale nikt nie uwierzył

​Błyskawiczne ujawnienie i wydanie darmowego Apex Legends było sporym zaskoczeniem dla większości graczy. A nie powinno - okazuje się, że mapę z produkcji ujawniono już... jedenaście miesięcy wcześniej, ale nikt nie uwierzył wtedy, że obrazek może być prawdziwy.

Niejaki "hiticonic" pojawił się w serwisie społecznościowym Reddit niecały rok temu, publikując temat pod tytułem "Rzekoma minimapa rzekomego tytułu Titanfall Battle Royale". Wewnątrz zamieścił obrazek, który w zdecydowanej większości pokrywa się z pełną wersją produkcji.

Wtedy - w kwietniu ubiegłego roku - temat nie został jednak ciepło przyjęty. "Mam szczerą nadzieję, że nic z tego nie będzie" - napisał jeden z komentujących. "Skala w ogóle nie pasuje", "To nie jest prawdziwe", "Fałszywka" - dodawali inny obserwatorzy tematu, zbijając temat do zera punktów.

Reklama

"Haha, pamiętam to! Odetchnęliśmy z ulgą, gdy okazało się, że ludzie kompletnie to olali. Pomyślałem sobie, że koleś za rok będzie mógł powiedzieć, że miał racje" - skomentował gdzie indziej użytkownik "JayFresh_Respawn", reprezentujący studio Respawn Entertainment.

Nie może oczywiście obyć się bez teorii spiskowych. "Hiticonic" jest bowiem moderatorem na tablicy Apex Legends w serwisie Reddit, więc wielu graczy spekuluje, że także jest pracownikiem tego studia, a "wyciek" mapy jedenaście miesięcy temu był skalkulowanym krokiem deweloperów - i niewypałem.

Dzisiaj darmowa strzelanka battle royale jest oczywiście wielkim hitem, choć po miesiącu na rynku błysk nowości zaczyna nieco blednąć. Co najważniejsze, niemal idealna początkowo społeczność graczy zaczyna pokazywać pewne rysy i - jak wszystkie gry sieciowe - coraz większą "toksyczność".

Gracze narzekają bowiem, że koledzy z tworzonych automatycznie trzyosobowych zespołów nie zawsze zachowują się rozsądnie. Największą bolączką jest natychmiastowe opuszczanie meczów zaraz po śmierci, nawet jeśli towarzyszów można jeszcze wskrzesić. Czas na solowe potyczki?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy