Anthem wyłącza konsole PS4

​Coraz większa liczba graczy narzeka, że błędy w sieciowej strzelance są tak poważne, że produkcja potrafi bez ostrzeżenia wyłączyć konsolę PlayStation 4. W niektórych przypadkach sytuacja jest na tyle poważna, że sprzętu później... nie można już ponownie włączyć. EA szuka rozwiązania kłopotu.

Serwisy społecznościowe - takie jak Reddit - pełne są zgłoszeń i ostrzeżeń, by posiadacze odsłony PS4 mieli się na baczności by być może wstrzymali się z graniem do czasu przygotowania odpowiedniej aktualizacja. Oficjalne forum pomocy technicznej Electronic Arts po około 250 zgłoszeń od graczy.

Przez kilka dni wydawca milczał, lecz wczoraj w końcu zabrał głos i potwierdził, że problem nie jest wymysłem graczy i faktycznie istnieje. "Badamy sprawę i prosimy o wysyłanie raportów po takiej awarii" - napisano na Twitterze. Wygląda na to, że twórcy nie mogą samodzielnie dojść do źródła.

Reklama

"Prowadzimy obecnie proces zbierania informacji na temat kłopotów na PS4, by móc określić źródło" - dodają przedstawiciele wydawcy na oficjalnym forum pomocy technicznej, prosząc także o dodatkowe informacje, jak miejsce, w którym dochodzi do awarii oraz to, czy sprzęt można włączyć.

"Czasami wywala mnie do głównego menu gry, czasami na ekran główny konsoli. Ale dwa razy podczas prób wyszukania graczy go grupy moje PS4 całkowicie się wyłączyło. Nie przejmujcie się naprawieniem systemu przedmiotów, zajmijcie się lepiej tym problemem" - apeluje jeden z graczy.

W Anthem wcielamy się w pilotów potężnych kombinezonów bojowych pod nazwą javelin. Mamy swobodny dostęp do przeróżnych misji, wykonywanych z maksymalnie trójką znajomych. Jednym z głównych celów jest znajdowanie artefaktów, pozostawionych na planecie przez rasę obcych.

Wydana 22 lutego produkcja nie miała najłatwiejszego debiutu, zbierając chłodne recenzje oraz opinie graczy. Błędów nie brakuje, a krytykowane są także liczne i długie ekrany ładowania czy też mało logiczny system ekwipunku, z kompletnie losowymi statystykami, które często nie mają sensu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Anthem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy