Anno 1602, Sins of a Solar Empire dostępne za darmo

​Dwie oferty na darmowe produkcje powinny szczególnie zainteresować strategów, nawet jeśli mowa o dwóch całkowicie odmiennych produkcjach. Za darmo w najbliższych dniach pobrać można kosmiczne Sins of a Solar Empire: Rebellion z 2011 roku oraz handlowe Anno 1602 od Ubisoftu.

Pierwszy tytuł dostępny jest na Steamie. Warto się pośpieszyć, ponieważ oferta ważna jest tylko przez 48 godzin, do jutra, do godziny 19:00 polskiego czasu. Jeśli zdążymy dodać kosmiczną produkcję do naszej biblioteki przed tą godziną, ceniony tytuł zatrzymamy już na zawsze.

Sins of a Solar Empire debiutowało już w 2008 roku, lecz teraz mowa o Sins of a Solar Empire: Rebellion, czyli ogromnym, samodzielnym rozszerzeniu z 2011 roku. Co więcej, od tego czasu tytuł był dość skrupulatnie aktualizowany. Dość powiedzieć, że wczoraj dodano kolejne DLC z frakcjami.

Reklama

Produkcja stanowi strategię czasu rzeczywistego, całości utrzymaną w klimacie science-fiction. Fabuła opowiada o losach pewnej galaktyki, rozszarpanej konfliktami zbrojnymi. Upadłe Imperium Vasari, wieki temu jednoczyło pod swoją władzą wiele planet. Tajemniczy kataklizm zniszczył jednak życie na większości z nich, a tych, którzy przeżyli, zmusił do poszukiwania nowego domu.

Wiele lat później formacja zwana Trade Order odkryła, że na jednej z peryferycznych planet mieszkańcy zajmują się kontrowersyjnymi badaniami naukowymi. Za karę zostali wysiedleni i zmuszeni do ucieczki. Przez lata panował pokój, a w galaktyce kwitł handel.

Opowieści o przodkach uznawano za bajki, aż pewnego dnia powrócili Vasari, którzy postanowili zabrać to, co do nich należało. Wygnani z galaktyki, określając się jako The Advent, postanowili wykorzystać sytuację i zemścić się za przodków. W ten sposób otrzymujemy sporo frakcji do wyboru.

Druga darmowa oferta na najbliższe dni to Anno 1602, dostępne za darmo na PC w aplikacji Uplay. Tutaj mamy nieco więcej czasu na podjęcie działań, ponieważ oferta Ubisoftu aktualna jest do najbliższej niedzieli, 23 grudnia, do północy polskiego czasu.

W tym przypadku inicjatywa związana jest z obchodami 20-lecia serii. "Jeśli pamiętacie, jak wyglądał Windows 95 lub jeśli urodziliście się w XXI wieku, poświęćcie chwilę na odkrycie - lub przypomnienie sobie - tego klasyka, za darmo" - napisano na przygotowanej specjalnie stronie internetowej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ubisoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy