Animal Crossing: New Horizons bije rekordy popularności w UK

​Seria Animal Crossing nigdy nie była szczególnie popularna w Polsce - jak i większość innych licencji Nintendo. Najnowsza odsłona cyklu - z podtytułem New Horizons - w innych rejonach świata radzi sobie jednak wybitnie dobrze, w czym wydatnie pomaga zapewne także epidemia koronawirusa.

Dlaczego? Otóż globalna epidemia to zjawisko całkiem przerażające i stresujące, podczas gdy Animal Crossing: New Horizons jest zjawiskiem całkowicie odwrotnym. Gra może i zaczyna się od konieczności spłacenia długów, ale jest wybitnie relaksująca, sympatyczna, kolorowa i bezpieczna.

Wyniki napływające z Wielkiej Brytanii udowadniają wielkie zainteresowanie. Najnowszy tytuł w pierwszym tygodniu (a debiutował dopiero w piątek, więc mowa o dwóch dniach) sprzedał się tutaj w nakładzie większym niż wynosiły wyniki pierwszego tygodnia wszystkich poprzednich odsłon. Łącznie.

Reklama

Premiera była 3,5-krotnie większa niż w przypadku ostatniego Animal Crossing, New Leaf na Nintendo 3DS w 2013 roku. Co jednak najważniejsze, Animal Crossing: New Horizons notuje najlepszy brytyjski debiut gry na konsoli Nintendo Switch (poza Pokémon Sword i Shield liczonych razem).
A to jeszcze nie wszystko, ponieważ mówimy wyłącznie o kopiach pudełkowych. Można być niemal pewnym, że rezultat po dodaniu wersji cyfrowych byłby jeszcze bardziej spektakularny, zwłaszcza że sporo graczy zapewne woli nie wychodzić z domów właśnie w związku z epidemią koronawirusa.

W piątek debiutowała także strzelanka Doom Eternal, która uplasowała się na drugiej lokacie. Sprzedaż tego tytułu w pudełkach była o około jedną trzecią niższa niż w przypadku Doom z 2016, lecz - ponownie - można zakładać, że sprzedaż cyfrowa z nawiązką rekompensowałaby tę różnicę.

Wydawcy obu gier - Bethesda i Nintendo - nie dzielą się jednak wynikami cyfrowymi z Brytyjczykami z firmy GfK, więc musimy zadowolić się poniższą dziesiątką sprzedaży pudełkowej w Wielkiej Brytanii w okresie od 15 do 21 marca:

  1. Animal Crossing: New Horizons
  2. Doom: Eternal
  3. Call of Duty: Modern Warfare
  4. FIFA 20
  5. Mario Kart 8: Deluxe
  6. Grand Theft Auto 5
  7. Crash Bandicoot N.Sane Trilogy
  8. Forza Horizon 4
  9. Crash Team Racing: Nitro-Fueled
  10. Red Dead Redemption 2
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Animal Crossing: New Horizons

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy