Reklama

Animal Crossing: New Horizons - 11 mln egzemplarzy sprzedanych w 11 dni

​Animal Crossing: New Horizons trafiło do sprzedaży na całym świecie w dniu 20 marca. Już jedenaście dni później, na zakończenie miesiąca, produkcja mogła pochwalić się imponującą liczbą 11,77 miliona sprzedanych egzemplarzy. Jak można szybko policzyć, daje to więcej niż milion gier dziennie.

Tak spektakularnego sukcesu nie spodziewało się zapewne samo Nintendo. Jasne, mowa o oczekiwanej produkcji w dobrze znanej i lubianej serii, wydawanej na popularnej konsoli, lecz taki wynik to raczej sfera Call of Duty i Uncharted, a nie sympatycznego, kolorowego budowania wioski.

Informacje o sprzedaży pochodzą od samego Nintendo, które zaktualizowało informacje o sprzedaży na oficjalnej stronie. Dane spływają z opóźnieniem, podsumowując pierwszy kwartał obecnego roku. Jak można się domyślać, to także "najlepszy debiut w historii gier na Nintendo Switch" - podano.

Reklama

A to wszystko w 11 dni. W tak krótkim okresie pobito rezultaty poprzednich liderów zestawienia, jak Splatoon 2, Super Mario Party oraz New Super Mario Bros. U Deluxe. Suma 11,77 miliona obejmuje sprzedane egzemplarze cyfrowe oraz zestawy bundle, zawierające grę wraz konsolą Switch.

Nie da się ukryć, że popularność wzrosła także dzięki pandemii koronawirusa. Media społecznościowe w pewnym kręgach zalane są zrzutami z ekranu i materiałami wideo z sympatycznej produkcji, stanowiącej chyba idealne oderwanie od rzeczywistości. O ile uda się kupić gdzieś Nintendo Switch.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy