Reklama

Andrzej Sapkowski wierzy w sukces serialu Wiedźmin

​W najnowszym wywiadzie Andrzej Sapkowski przyznał, że wierzy w sukces serialu Wiedźmin. Autor książek o przygodach Geralta z Rivii przyznał nawet, że produkcja Netflixa ma szansę przebić dokonania Gry o Tron.

Premiera pierwszego sezonu serialu Wiedźmin od Netflixa według rozmaitych źródeł nastąpi w grudniu bieżącego roku. Nic więc dziwnego, że do sieci przedostaje się coraz więcej szczegółów o projekcie w tym także nowych zdjęć. Warto podkreślić, że twórcy produkcji praktycznie od samego początku nie ukrywają, że bazuje ona przede wszystkim na książkach Andrzeja Sapkowskiego, a nie grach CD Projekt RED, które nie oszukujmy się w niemałym stopniu wypromowały całe uniwersum na arenie międzynarodowej.

Dotychczas słynący z kontrowersyjnych wypowiedzi odnośnie dokonań rodzimego studia deweloperskiego pisarz raczej nie zabierał głosu w kwestii najnowszego serialu o przygodach Geralta z Rivii. Tym razem jednak postanowił zrobić wyjątek przyznając, że propozycja Netflixa ma szansę odnieść spory sukces.

Reklama

W wywiadzie dla włoskiego magazynu la Lettura, Andrzej Sapkowski stwierdził, że wierzy w ogromny sukces Wiedźmina od Netflixa, który co ciekawe w jego ocenie może powtórzyć wyczyn Gry o Tron autorstwa HBO, która jak wiemy spotkała się z ogromną popularnością wśród fanów seriali na całym świecie. Poprzeczka jest tym samym zawieszona bardzo wysoko, lecz ojciec wiedźmińskiego uniwersum stwierdził również, że produkcja amerykańskiej platformy może nawet przebić dokonania ekranizacji “Pieśni lodu i ognia".

Autor opowieści o Geralcie z Rivii przyznał jednocześnie, że każda literatura jest fantastyczna na swój własny sposób bowiem kreuje coś, czego wcześniej nie było.

Pisarz powrócił wspomnieniami do początków Wiedźmina, którego opowiadanie postanowił zgłosić do konkursu w magazynie "Fantastyka". Nie wierzył wówczas, iż ma szansę rywalizować w tym gatunku z innymi gigantami. Cóż jak widać w pewnym stopniu mu się to udało, a teraz na jednej z największych platform z filmami oraz serialami zadebiutuje wyczekiwana przez fanów produkcja bazująca na jego twórczości. Pozostaje mieć nadzieję, że dorówna książkom oraz grom wideo.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy