Amy Hennig, dyrektor kreatywna Uncharted, poza Naughty Dog

Amy Hennig to jedna z kluczowych osób w Naughty Dog - była dyrektorem kreatywnym serii Uncharted i to ona w głównej mierze odpowiadała za kształt przygód Nathana Drake'a.

Niestety po dziesięciu latach pracy w studiu, opuściła jego szeregi. A według nieoficjalnych doniesień, nie odbyło się to w przyjaznej atmosferze. O odejściu Amy Nennig poinformował serwis IGN powołując się na kilku anonimowych informatorów.

Ci twierdzą, że dyrektor kreatywna serii Uncharted i główna scenarzystka "trójki" zakończyła swoją pracę w Naughty Dog w miniony poniedziałek, 3 marca. Niestety ponoć nie była to do końca dobrowolna decyzja - Hennig miała zostać rzekomo "wyparta" ze studia przez Neila Druckmanna i Bruce'a Straley'a, czyli głównych projektantów The Last of Us.

To właśnie oni sprawują teraz pieczę nad cyklem z Nathanem Drake’iem. Oby nie zakończyło się to katastrofą. Doniesienia IGN-u - przynajmniej częściowo - potwierdzili przedstawiciele Sony, którzy oznajmili, że Hennig rzeczywiście nie pracuje już w Naughty Dog.

Niestety nie odnieśli się do informacji o rzekomych tarciach w studiu. Ale to chyba nikogo nie dziwi. Amy Hennig pracowała w Naughty Dog od dziesięciu lat, a wcześniej była odpowiedzialna np. za serię Legacy of Kain.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje