Reklama

Among Us zanotowało 1,5 mln graczy jednocześnie

​Among Us to niepozorna gra z 2018 roku. Wcielamy się w członków załogi statku kosmicznego, wykonujących codzienne czynności na pokładzie. Problem polega na tym, że w grupie znajduje się morderca, a zadaniem pozostałych uczestników zabawy jest znalezienie tego rzezimieszka.

Założenia są więc dobrze znane, a gra nie grzeszy ani urodą, ani świeżością. Ostatnio zanotowała jednak dość oszałamiający rekord jednoczesnej liczby użytkowników na serwerach - 1,5 miliona. Większość pochodziła z wersji mobilnej, dostępnej za darmo, ale gra jest tez hitem na Steamie.

Wszystko dzięki temu, że tytułem zainteresowali się streamerze w serwisie Twitch. Jak to często bywa, produkcja podłapana tutaj przez jednego popularnego użytkowników szybko rozlewa się an całą stronę, ponieważ inni streamerze nie chcą być gorsi i chętnie podążają za nowymi trendami.

Reklama

Następnie w ślad za nimi idą widzowie i biznes się kręci - aż do pojawienia się kolejnego przeboju. Ostatnio było tak z Fall Guys, teraz pora właśnie na Among Us. "Serwery się wypełniają! 1,5 mln graczy jednocześnie!" - napisali w weekend twórcy z trzyosobowego studia InnerSloth.

Jak wspomniano, to głównie osoby włączające darmową wersję mobilną, lecz produkcja podbiła także Steam, gdzie w weekend notowała nawet ponad 180 tysięcy użytkowników jednocześnie, a to liczby zarezerwowane zazwyczaj dla najpopularniejszych i najświeższych produkcji mobilnych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje