Reklama

Among Us 2 anulowane miesiąc po zapowiedzi

Dokładnie 37 dni temu twórcy Among Us zapowiedzieli, że pracują nad sequelem. Dzisiaj to jednak pierwsza część jest jedną z najpopularniejszych produkcji na Steamie oraz w serwisie Twitch, więc twórcy porzucają te założenia i zapewniają, że wolą jednak skoncentrować się znów na "jedynce".

Oryginalne Among Us ukazało się w zamierzchłej przeszłości 2018 roku, lecz ostatnio popularność produkcji wybuchła za pośrednictwem streamerów w serwisie Twitch. Stąd decyzja deweloperów, by ponownie skupić wysiłki na pierwszej części i porzucić ogłoszone niedawno plany na kontynuację.

Odpowiedzialne za prace studio PuffballsUnited to bardzo mała działalność, w porywach kilkuosobowa. Wydaje się więc sensowne, by skupić się na popularnym projekcie, nawet jeśli zainteresowanie graczy może być krótkie i potrwa do pojawienia się kolejnego hitu na Twitchu.

Reklama

"Za nami długa dyskusja na temat tego, co zrobić z grą. Czy przestajemy pracować nad Among Us 1? Jakie treści przenosimy do Among Us 2? Głównym argumentem za sequelem był fakt, że kod źródłowy Among Us 1  jest przeterminowany i nie przystosowany do nowych treści" - napisano.

"Ale widząc, jaką przyjemność sprawia Among Us 1 sprawia, że bardzo chcemy dalej wspierać tytuł i wynieść go na kolejny poziom. Zdecydowaliśmy się anulować Among Us 2 i zamiast tego skupić się na usprawnieniu Among Us 1. Wszystkie treści planowane dla Among Us 2 pojawią się w Among Us 1".

"To prawdopodobnie trudniejsza opcja, ponieważ oznacza powrót do kodu źródłowego pierwszej części i przeprojektowanie kilku jej elementów. Planowaliśmy wiele rzeczy i jesteśmy podekscytowani perspektywą budowania nowych treści, by wszyscy nadal dobrze się bawili" - czytamy na blogu.

W Among Us wcielamy się w członków załogi statku kosmicznego, wykonujących codzienne czynności na pokładzie. Problem polega na tym, że w grupie znajduje się morderca, a zadaniem pozostałych uczestników zabawy jest znalezienie tego rzezimieszka. Gra dostępna jest na Steamie i telefonach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy