Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

AMD odpowiada na GTX-a 950

Karta Nvidii - wbrew oczekiwaniom - nie jest następcą GTX-a 750 Ti. A co za tym idzie, GTX 950 jest nie tylko szybszy (z większością gier poradzi sobie w Full HD, choć oczywiście nie zawsze przy maksymalnych detalach), ale także droższy od GTX-a 750 Ti.

Mimo to ciężko nie zauważyć, że AMD nie ma w ofercie żadnej konkurencji, bo Radeon R7 370 jest za wolny, a R9 380 - za drogi. Stąd plotki o R9 370X. W końcu potwierdzone!

Reklama

Premiera odbyła się jednak po cichutku, w dodatku parę jako pierwsze puściło nie AMD, a Sapphire. Reszta jest równie dziwna. Karta posiada bowiem rdzeń Trinidad XT, który jest zmodyfikowanym chipem znanym z Radeona HD 7870 GHz Edition, a ten premierę miał jakieś 3 lata temu.

Do tego dojdzie 2 lub 4 GB pamięci RAM i... mamy kartę, która może walczyć z nowością Nvidii. Oczywiście pod warunkiem, że pominie się takie szczegóły jak zapotrzebowanie na energię czy zgodność z najnowszymi technologiami.

Co do nich, pewne jest tylko to, co wiadomo o Radeonach serii 7000, więc przynajmniej o DX12 nie trzeba się martwić. Rrozbudowany układ chłodzący Sapphire’a sprawia zaś, że problemem nie powinny być ani głośność ani temperatury.

Ma to jednak znaczenie pod warunkiem, że komukolwiek w Polsce w ogóle uda się ten model kupić. Oficjalnie Radeon R9 370X został bowiem przygotowany na rynek Chiński i tylko tam ma być dostępny w normalnej sprzedaży. Z jednej strony szkoda, bo przydałaby się sensowna konkurencja dla GTX-a 950, ale z drugiej... czy kartę sprzed 3 lat można za takową uznać?

Dowiedz się więcej na temat: AMD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje