Reklama

AMD, Intel a teraz Apple pozywają firmę Nuvia. Dlaczego?

​Nuvia chce zrewolucjonizować lukratywny rynek procesorów ARM do zastosowań przemysłowych, takich jak serwery rozproszone. To jeden z najszybciej rozwijających się segmentów branży mikroprocesorów, więc nie powinno dziwić, że AMD i Intel robią dużo, by powstrzymać firmę.

Obie te firmy zdążyły już wytoczyć pozwy sądowe przeciwko Nuvii, a teraz do tego grona dołączyło Apple, które także ma pewne argumenty. Wygląda więc na to, że produkcja taniego, oszczędnego procesora w architekturze x86 może wkrótce nie być priorytetem tego przedsiębiorstwa.

Dyrektorem generalnym firmy jest Gerard Williams, który przez niemal dziesięć lat projektował procesory AMR właśnie dla Apple. Po tym okresie postanowił założyć własną działalność, ściągając kolegów z całej Doliny Krzemowej: z Intela, AMD, Google, Arm oraz właśnie samego Apple.

Reklama

Jak można się domyślać, producent iPhone’ów nie jest zadowolony z takiego obrotu sytuacji. Korporacja argumentuje, że Williams w nowej działalności miał korzystać z technologii, którą opracował, będąc jeszcze na etacie. W tym samym czasie miał też rekrutować pracowników.

Williams nie zamierza jednak składać broni i odpowiedział własnym pozwem. Jego prawnicy postawili na pewną kreatywność i argumentują, że zapisy kontraktów podpisywanych przez pracowników Apple są niezgodne ze stanowym prawem w Kalifornii, gdzie zabronione są rozbudowane umowy blokujące działalność w tej samej branży nawet po zmianie pracodawcy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje