Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Amazon zapowiedział serial Fallout od twórców Westworld

​Fani tego wyjątkowego postapokaliptycznego świata mają powody do radości, bo po latach czekania w końcu doczekają się ekranizacji.

Amazon poinformował, że szykuje serial Fallout bazujący na postapokaliptycznym RPG od Bethesdy, ale niestety nie podzielił się przy okazji zbyt wieloma szczegółami.

Reklama

Wiadomo tyle, że seria dostępna na Amazon Prime zostanie wyprodukowana przez Kilter Films, a za ostateczny kształt projektu odpowiadać będzie ekipa znana z kultowego już Westworlda od HBO, czyli Lisa Joy i Jonathan Nolan. Rolę producentów wykonawczych pełnić będą zaś Todd Howard z Bethesda Game Studios i James Altman z Bethesda Softworks.

Jak twierdzą Jonathan Nolan i Lisa Joy: "Fallout to jedna z najwspanialszych serii gier w historii. Każdy rozdział tej szaleńczo pomysłowej historii kosztował nas niezliczoną ilość godzin, które mogliśmy spędzić z rodziną i przyjaciółmi. Jesteśmy więc niezmiernie podekscytowani współpracą z Toddem Howardem i resztą genialnych szaleńców z Bethesdy, aby ożywić ten ogromny, przewrotny i mrocznie zabawny świat z Amazon Studios".

Wygląda więc na to, że możemy spodziewać się produkcji łączącej w siebie ciężki postapokaliptyczny klimat i dużą dawkę humoru, co w przypadku Fallouta sprawdzić może się idealnie.

A jeśli dołożymy do tego tak doświadczoną ekipę, jak twórcy Westworlda (a Jonathan Nolan, to jak sugeruje nazwisko, brat słynnego reżysera, z którym pracował choćby przy Memento, Prestiż czy Mroczny rycerz, więc mamy do czynienia z dużym doświadczeniem) i środki Amazona, to telewizyjny serial na podstawie serii Bethesdy ma szansę na ogromny sukces.

Podekscytowania nie kryje też sama Bethesda, bo jak tłumaczy Todd Howard, zdradzając przy okazji, że od wielu lat chcieli sfinalizować taki projekt: "Przeszło dekadę szukaliśmy sposobów na przeniesienie Fallouta na ekrany. Jak tylko porozmawiałem z Jonathanem i Lisą kilka lat temu, jasne było, że są to osoby, które się do tego nadają. Jesteśmy ogromnymi fanami ich pracy i nie możemy być bardziej podekscytowani pracą z nimi oraz Amazon Studios. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko czekać i trzymać kciuki, bo Fallout zasługuje na dobry show".

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Fallout

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama