Reklama

Amazon przyznaje się do porażki. Crucible skasowany kilka miesięcy po premierze

​Amazon właśnie oficjalnie skasował Crucible, czyli swój multiplayerowy shooter free-to-play AAA. Projekt ten uznać trzeba więc za katastrofę, ponieważ po kilku latach prac gra zadebiutowała na rynku w maju tego roku, gdzie po tym, jak spotkała się dużą krytyką, szybko, bo już w lipcu, powróciła do fazy beta.

Oznacza to definitywny koniec tego projektu i bez wątpienia jedną z największych tegorocznych porażek na rynku gier wideo.

Jeśli uczestniczycie w zamkniętej becie Crucible, to wciąż będziecie mogli ogrywać ten tytuł, przynajmniej jeszcze przez jakiś czas. Jak czytamy na blogu, deweloperzy szykują "finalny playtest i świętowanie dla społeczności" w nadchodzących tygodniach. Po tym wydarzeniu matchmaking zostanie wyłączony, choć spersonalizowane rozgrywki wciąż mają działać (te mają zostać udostępnione w nadchodzących dniach) do 9 listopada. Firma podkreśliła także, że będzie dokonywać pełnych zwrotów pieniędzy za wszystkie zakupy jakich dokonali gracze. Żeby takowy otrzymać, trzeba podążać za instrukcjami na stronie gry.

Reklama

Twórcy zostaną przeniesieni do innych projektów Amazon Games, w tym nadchodzącego MMO zatytułowanego New World. Gra ta zadebiutować ma na rynku na wiosnę przyszłego roku, ale również boryka się z własnymi problemami, w tym kilkoma opóźnieniami. Wciąż czekamy także na premierę Pac-Man Live Studio, czyli specjalnej wersji kultowego Pac-Mana, w którą można grać bezpośrednio na Twitchu. Amazon obiecywał w maju, że tytuł ten zadebiutuje w czerwcu, ale tak się nie stało i na stronie tego tytułu przy dacie premiery wciąż widnieje napis "wkrótce".

Amazon bardzo mocno stawia w ostatnim czasie na gaming i nie przygotowuje jedynie własnych gier, a zapowiedział także autorski serwis do grania w chmurze, który nazywa się Luna.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje