Reklama

Amazon przejmuje twórców Killer Instinct i Silent Hill: Homecoming. Po co?

Krążące od kilku lat plotki, jakoby Amazon zamierzał na poważnie wkroczyć na rynek growy niedawno nabrały na sile - w sieci pojawiły się doniesienia, jakoby firma pracowała nad własną konsolą opartą na Androidzie.

Teraz oliwy do ognia dorzuciła informacja, że Amazon przejął twórców wydanego niedawno na XBO Killer Instinct. Technologiczny serwis TechCrunch poinformował, że Amazon przejął założone w 2007 roku Double Helix - studio ma na swoim koncie takie produkcje, jak Silent Hill: Homecoming i Front Mission Evolved, a niedawno stworzyło Killer Instinct, zaś wkrótce pojawić ma się ich remake Stridera.

Źródłem tych rewelacji było zaproszenie na wspólną imprezę Amazonu i Double Helix, która ma odbyć się 13 lutego. W jej trakcie obie firmy miały przeprowadzić wspólną rekrutację nowych pracowników. To najprawdopodobniej wtedy chciano oficjalnie ujawnić przejęcie studia przez giganta internetowego.

Reklama

W rozmowie z serwisem TechCrunch przedstawiciele Amazonu potwierdzili, że rzeczywiście przejęli Double Helix. Nie chciano jednak zdradzić żadnych szczegółów, choć informatorzy serwisu twierdzą, że wraz ze studiem sklep internetowy wszedł w posiadanie jego marek i licencji.

I najważniejsze - wszystkie obecne i nadchodzące projekty developerów (tworzone we współpracy z innymi wydawcami) będą wspierane. Fani Killer Instinct czy Stridera nie muszą się więc obawiać, że gry zostaną porzucone.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy