Reklama

Aloy z Horizon Zero Dawn trafi do Genshin Impact – za darmo

​“Postacie gościnne" to trend, który większość osób może kojarzyć z Fortnite, w którym niedawno m.in. pojawił się Neymar Jr. Teraz na podobny krok zdecydowało się Genshin Impact, które nawiązało współpracę z twórcami Horizon Zero Dawn. W jej ramach gracze otrzymają za darmo postać Aloy.

Aloy w Genshin Impact już niedługo, chodzi o promocję sequelaHorizon Zero Dawn to popularna gra studia Guerrilla Games z 2017 roku. Jej sequel, Horizon Forbidden West, ma się ukazać jeszcze w tym roku (w trzecim lub czwartym kwartale). Nic więc dziwnego, że widzimy wzmożone akcje promocyjne wokół tego tytułu.

Jak wspomniano powyżej, twórcy postanowili wykorzystać do tego Genshin Impact, również bardzo popularną grę, stworzoną przez studio MiHoYo i wypuszczoną w 2020 roku. Jest to gra darmowa z mikrotransakcjami, możliwa do przechodzenia całkowicie samemu, ale posiadająca elementy multiplayer. Niedawno otrzymała ona dużą aktualizację do wersji 2.0, która wprowadziła zupełnie nowy region.

Reklama

Chociaż Horizon Zero Dawn i nadchodzące Horizon Forbidden West to gry dedykowane wyłącznie konsolom Sony (pierwotnie - Zero Dawn wyszło po kilku latach także na systemy Windows), nowa postać będzie dostępna na wszystkich platformach, na których można zagrać w Genshin Impact (PC, smartfony). Jest jednak pewien haczyk.

W pierwszej kolejności Aloy zagrają posiadacze konsol SonyTwórcy podzielili proces udostępniania graczom za darmo postaci Aloy na dwie fazy. Podczas pierwszej fazy Aloy otrzymają posiadacze PS4 i PS5, a dopiero ponad miesiąc później trafi ona do reszty użytkowników.
Faza I będzie miała miejsce po aktualizacji do wersji 2.1, po tym, jak zostanie rozpoczęta obsługa aktualizacji do wersji 2.2 (13 października 2021). Wystarczy, że podczas wydarzenia gracz zaloguje się do Genshin Impact na PlayStation 4 lub PlayStation 5, a otrzyma Aloy poprzez pocztę w grze.

Faza II nastąpi po aktualizacji do wersji 2.2, kiedy zostanie rozpoczęta obsługa aktualizacji do wersji 2.3 (24 listopada 2021). Wtedy Aloy za darmo za pośrednictwem poczty w grze odbiorą gracze PC-towi oraz mobilni (iOS, Android).

Wiadomo już, że Aloy będzie postacią pięciogwiazdkową, wykorzystującą element Cryo, a jej bronią będzie oczywiście łuk. Żeby móc ją odebrać, konieczne będzie posiadanie Adventure Rank na poziomie co najmniej 20.

Jesteście zadowoleni, że Aloy z Horizon Zero Dawn pojawi się w Genshin Impact? Uważacie, że to dobra taktyka promocyjna dla nadchodzącego Horizon Forbidden West? I najważniejsze - czy w ogóle gracie w Genshin Impact? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje