Reklama

Alone in the Dark: Illumination - pierwsze szczegóły

Na targach PAX Prime, które odbyły się w miniony weekend w amerykańskim Seattle, Atari zgodnie z planem ujawniło pierwsze konkrety dotyczące Alone in the Dark: Illumination - kolejnej odsłony znanej serii survival horrorów.

I niestety, jak to z wielkimi powrotami po latach bywa, fani mogą poważnie kręcić nosem. Dlaczego? Okazuje się bowiem, że Alone in the Dark: Illumination to produkcja... nastawiona na zabawę w kooperacji.

Gracze wraz z trzema swoimi towarzyszami staną do walki z siłami ciemności w porzuconym miasteczku Lorwich w stanie Virginia. Do wyboru będą cztery klasy postaci - Hunter, Witch, Engineer i Priest - a każda z nich dysponować ma unikalnymi dla siebie zdolnościami oraz zestawami broni.

Rozgrywka sprowadzać się będzie do wykonywania szeregu tzw. " misji-wyzwań", w trakcie których graczom przyjdzie uwolnić innych bohaterów, którymi później będzie można grać. Gdzie tu horror - nie mam pojęcia, ale twórcy obiecują, że gatunek zostanie "wyniesiony na nowy poziom".

Reklama

Pomóc ma przy tym tytułowe oświetlenie, które niczym w Alanie Wake’u ma odgrywać kluczową rolę. Produkcja bazuje na silniku Unreal Engine 4 i pojawi się na PC jesienią. Poniżej znajdziecie pierwszy teaser gry:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje