Reklama

Alien: Blackout to gra mobilna

Po miesiącach spekulacji wszystko jest już jasne. Nowa gra w uniwersum Alien rzeczywiście powstaje, lecz zapewne w większym stopniu rozczaruje niż zachęci fanów. Mówimy bowiem o produkcji mobilnej, zmierzającej "wkrótce" na urządzenia napędzane systemami iOS oraz Android.

Całość brzmi nieco jak Obcy: Izolacja z 2014 roku, ale po przeniesieniu na telefony. Zajmiemy się więc eksploracją stacji kosmicznej zbudowanej przez korporację Weyland-Yutani, unikając przy tym poszukujących nas Xenomorph o wybitnie morderczych zamiarach. Brzmi strasznie!

Pewną innowacją jest fakt, że dysponujemy całą załogą stacji kosmicznej, a koleżanki i kolegów należy chronić przed śmiercią z rąk obcych. Oczywiście, do czasu, gdy poświęcenie jakiejś osoby nie będzie korzystne dla nas. Wygląda więc na to, że nie zabraknie wyborów moralnych i konsekwencji.

Reklama

Za prace nad Alien: Blackout odpowiada niezależne studio Rival Games z Finlandii, posiadające w dorobku między innymi Thief of Thieves na bazie komiksów Roberta Kirkmana, na PC oraz Xbox One. Produkcja ma premierę "wkrótce" - nie znamy jeszcze oficjalnej daty debiutu.

Pierwsze wskazówki na temat gry wideo pojawiły się w listopadzie ubiegłego roku, gdy czujni internauci dostrzegli, że wytwórnia filmowa 20th Century Fox w dniu 22 listopada zarejestrowała w Unii Europejskiej nowy znak towarowy dla gry wideo. Jej tytuł - właśnie Alien: Blackout.

Wydaje się jednak, że obecnie powstaje także nieco bardziej "pełnoprawna" produkcja. Już w maju tego roku całkiem nowa firma Cold Iron Studios przyznała otwarcie, że produkuje nową odsłonę serii Alien, starając się znaleźć nowych pracowników. Do dzisiaj na witrynie studia widnieją ogłoszenia o pracę mówiące o projekcie w tym uniwersum.

Idąc dalej, Cold Iron Studios należy do FoxNext, które na co dzień zajmuje się parkami rozrywki, ale posiada także oddział poświęcony grom wideo, składający się z Aftershock, Fogbank Entertainment oraz właśnie Cold Iron Studios. FoxNext należ z kolei do 20th Century Fox i w ten sposób koło się zamyka.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy