Reklama

Alan Wake zniknie dziś ze sprzedaży

​Zła wiadomość dla osób, które nie miały jeszcze okazji zapoznać się z pierwszą odsłoną cyklu Alan Wake. Produkcja o przygodach tytułowego pisarza zniknie dzisiaj ze sprzedaży.

Developerzy ze studia Remedy Entertainment poinformowali, że muszą wycofać z ofert sklepów grę w wersji PC i Xbox One, zarówno w wydaniu cyfrowym, jak i pudełkowym. Powodem takiej niespodziewanej decyzji są problemy licencyjne.

We wpisie opublikowanym na oficjalnym forum firmy, twórcy Alana Wake’a wyjaśniają, że utracili prawa do części muzyki, która znalazła się w tytule. To zaś oznacza, że nie mogą sprzedawać produkcji.

Nie wykluczają jednak, że w przyszłości uda im się wynegocjować nową umowę licencyjną, dzięki czemu grę ponownie można byłoby kupić. Co ciekawe, nie wycofano kontynuacji w formie samodzielnego dodatku o nazwie Alan Wake’s American Nightmare. Przedstawiciele Remedy Entertainment tłumaczą, że w tym przypadku udało się uzyskać porozumienie z właścicielami utworów.

Reklama

Obecnie w wielu usługach dystrybucji cyfrowej - w tym na Steamie i GOG.com - przygody pisarza horrorów w wersji PC są przecenione nawet o 90%. Na platformie Valve zestaw składający się z podstawowej wersji gry i rozszerzenia można zdobyć za 3,69 euro (około 16 zł). Z poszczególnych ofert można jednak skorzystać tylko do godziny 19:00.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy