Reklama

Alan Wake Remastered już oficjalnie

​Stało się to, czego spodziewaliśmy się już od dobrych kilku dni. Alan Wake Remastered został oficjalnie ogłoszony.

W ostatnich dniach sieć obiegły liczne plotki dotyczące rzekomo powstającego już remastera Alana Wake'a. Gra najpierw wyciekła z bazy danych Epic Games Store, a później ofertę jej zakupu wraz z datą premiery (9 października) opublikował tajwański sklep Rakuten. Ale to już koniec domysłów. Studio Remedy Entertainment oficjalnie zapowiedziało Alan Wake Remastered.

Na razie nie wiadomo zbyt wiele na temat remastera. Gra na pewno trafi na PC (wyłącznie do Epic Games Store) oraz na konsole. Od oryginału odróżni ją przede wszystkim ulepszona oprawa graficzna, w tym rozdzielczość podniesiona do 4K. W fabule i rozgrywce nie dojdzie raczej do większych zmian.

Reklama

I to w zasadzie wszystko, o czym Remedy Entertainment powiedziało oficjalnie. Gra trafi do sprzedaży jesienią tego roku, ale nie wiadomo, czy dojdzie do tego we wspomnianym, podanym przez Rakuten terminie - 9 października - czy też w innym, wcześniejszym lub późniejszym (jeśli już, to raczej późniejszym). Wiadomo też, że w ramach Alan Wake Remastered poza "podstawką" otrzymamy dwa wydane w przeszłości dodatki - The Writer oraz The Signal.

Niedawno serwis Nintendopal doniósł, że Alan Wake Remastered powstaje w oparciu o silnik Nortlight Engine, czyli technologię, która posłużyła do stworzenia innej produkcji Remedy Entertainment - Control. W grze poza rozdzielczością 4K zobaczymy rzekomo także 60 klatek na sekundę oraz ray tracing (ale tylko na PC i na konsolach nowej generacji).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy