Reklama

Alan Wake: Poznaliśmy prawdopodobny termin premiery remastera gry

​Alan Wake Remastered to odświeżona gra Remedy Entertainment, która może zadebiutować już wkrótce. Istnienie takiej wersji potwierdza Daniel Ahmad, piastujący stanowisko starszego analityka w firmie Niko Partners. Powołuje on się przy tym na Rakuten Taiwan oferującego edycje na PlayStation 4, PS5 i Xbox.

Jeśli przytoczona rewelacja znajdzie potwierdzenie w rzeczywistości, to obecność na konsolach PlayStation gry Alan Wake będzie jednocześnie jej debiutem. Wcześniej tytuł od ojców Maxa Payne'a trafił w pierwszej kolejności na Xboxa 360, a następnie PC.

Pozostaje także dostępny w ramach wczesnej kompatybilności na Xbox One i Xbox Series X/S. Niestety, nie wiemy, czy byłaby to pojedyncza produkcja, czy też może cały zestaw zawierający odświeżoną podstawkę oraz dedykowane jej dodatki. Jeśli chodzi o premierę to Alan Wake Remastered powinien trafić do nas 5 października 2021 roku. Podobno jeszcze wcześniej, bo w tym tygodniu czeka nas jego oficjalna zapowiedź.

Reklama

Być może wydarzenie zaplanowane przez Sony jest idealnym do tego momentem? Warto wspomnieć, że w przypadku PC remaster najpewniej trafi na wyłączność do Epic Games Store, na co wskazują odnalezione w sklepie pliki. Nie wiemy, czy to wyłączność stała, czy też czasowa.

W zeszłym roku Remedy ogłosiło podpisanie umowy z Epic Games na dwa projekty i może chodzić tu o remaster oraz drugą część serii, ale do tych informacji na razie należy podchodzić z dystansem.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy