Alan Wake 2 z ogromną historią? Remedy chwali się rozmiarem sequela

Do premiery sequela znanej gry Remedy Entertainment zostało jeszcze prawdopodobnie trochę czasu. Reżyser w charakterystyczny sposób postanowił jednak przypomnieć światu, że Alan Wake 2 istnieje i ma się dobrze.

Alan Wake ujrzał światło dzienne 14 maja 2010 roku. Remedy nie miało jeszcze wtedy na swoim koncie tylu świetnych, wielokrotnie nagradzanych przez krytyków produkcji. Pojawiła się bardzo wyjątkowa gra, która błyskawicznie podbiła serca graczy. Mimo to na sequel czekamy już ponad 12 lat.

Remedy w końcu zdecydowało się jednak wrócić do korzeni swojego studia i stworzyć kontynuacje swojej popularnej gry. Alan Wake 2 cały czas powstaje, o czym właśnie przypomniał nam Creative Director Remedy Entertainment, Sam Lake.

Reklama

Na Twitterze opublikował zdjęcie obok sterty papiery, w której znajdują się fragmenty scenariusza sequela. Zdaniem Lake’a historia nowej gry jest "potworem" i nigdy do tej pory nie zapisał aż tylu stron.

Niestety nie wiemy wiele więcej na temat tego tytułu. Wcześniej twórcy informowali jedynie, że gracze nie będą musieli zaznajomić się z pierwszą częścią, żeby docenić dwójkę. Poznamy więc całe tło dla nowej historii i będziemy mogli potraktować dwójkę jako oddzielną produkcję, a nie bezpośrednią kontynuację poprzednika.

Nie znamy jeszcze również konkretnej daty premiery gry, ale spodziewamy się debiutu w przyszłym roku.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alan Wake | Alan Wake 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy