Aktualizacja FIFA 19 zmniejsza skuteczność przewrotek

​"W końcu" - odetchnie wielu graczy. Electronic Arts wydało pierwszą większą aktualizację do piłkarskiego symulatora FIFA 19. Co najważniejsze, łatka zmniejsza częstotliwość wykonywania oraz skuteczność przewrotek, które dotychczas zamieniały mecze w - można rzecz - pojedynki karate.

Gracze niemal od dnia premiery narzekają, że przeróżne ekwilibrystyczne kopnięcia z nogami nad głową, woleje - strzały, woleje - dośrodkowania i tym podobne są po prostu stosowane przez zawodników zbyt często. Co więcej, skuteczność tego typu zagrać była zatrważająco wysoka.

Aktualizacja jest już dostępna na PC, a wkrótce powinna trafić także na konsole, po ukończeniu procesu certyfikacji u producentów sprzętu. Jak wyjaśniają deweloperzy, doszło do błędu - wirtualni piłkarze wykonywali te nietypowe zagrania nawet jeśli nie spełniali wymagań, czyli nie posiadali odpowiednich atrybutów.

Reklama

Teraz kontrowersyjna kwestia została rozwiązana, co powinno sprawić, że mecze staną się przyjemniejsze i nieco bardziej realistyczne. Przedstawiciele EA Sports tłumaczą, że zajęto się zagraniami, które sprawiają, że zawodnik odrywa obie stopu od murawy. Z wyjątkiem główkowania, oczywiście.

"W celu dokładniejszego wyjaśnienia, tego typu zagrania mogą się zdarzyć w odpowiednich sytuacjach, w przypadku piłkarzy, których współczynnik zręczności stanowi 80 lub więcej" - dodaje EA. Innym wyjątkiem jest posiadanie określonej cechy - Flair Trait.

Poza zmniejszeniem samej częstotliwości przewrotek i wolejów w powietrzu, zmniejszono także ich skuteczność. Piłka po takich kopnięciach będzie szybowała z mniejszą dokładnością, prędkością i kątem. Wszystko to powinno przełożyć się na bardziej realistyczne podejście do meczów.

Pozostałe zmiany to między innymi usprawnione zachowanie bramkarzy, którzy dotychczas mieli niekiedy spore problemy z podejmowaniem decyzji dotyczących łapania piłki, jeśli ta znajdowała się bardzo blisko. To prowadziło do dziwnych sytuacji i frustracji, lecz powinno teraz zostać wyeliminowane.

Jest też szereg mniejszych zmian i poprawek, w tym problematyczne zachowanie obrońców podczas gry w kooperacji, w interfejsie rozgrywek FUT, czy też w udźwiękowieniu oraz grafice.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: FIFA 19

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy