Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Aktualizacja Biblioteki Steam przyniosła ponad 300% wzrost liczby recenzji gier

​Wygląda na to, że zmiany wprowadzone przez Valve w popularnym cyfrowym sklepie przyniosły oczekiwany skutek, a mianowicie znacząco podniosły ilość recenzji w serwisie.

Platforma cyfrowa Valve doczekała się jakiś czas temu poważnych modyfikacji, zarówno w zakresie interfejsu, jak i funkcjonalności - jedną z najbardziej zauważalnych jest fakt, że Steam pyta nas teraz, czy chcielibyśmy ocenić grę, w której spędziliśmy nieco czasu. I choć większość graczy nie lubi takich zmian, czego głośno daje wyraz, to tym razem okazały się chyba strzałem w dziesiątkę, bo deweloper poinformował, że wystarczyło to, że liczba recenzji pojawiających się na Steam każdego dnia wzrosła o 300%.

Reklama

Jak twierdzi przedstawiciel firmy: - Zaktualizowana biblioteka wprowadziła kilka metod zachęcania użytkowników do recenzowania albo ponownego recenzowania gier, w które grali, na podstawie pewnych kryteriów. To znacząco podniosło ilość napisanych recenzji. Wcześniej mogliśmy liczyć na 17 tysięcy recenzji dziennie, ale od czasu zmian w bibliotece ich ilość wzrosła do 70 tysięcy, co oznacza wzrost o ponad 300%.

A że recenzje są często wyznacznikiem tego, czy ktoś decyduje się na zakup danego tytułu, czy też nie (choć jak dobrze wiemy część z nich bywa mocno zmanipulowana i to w obie strony), to jest to szczególnie ważne dla deweloperów, zwłaszcza tych mniejszych, zajmujących się produkcjami indie. Te często zaczynają w programie Early Access, gdzie czasem zbierają mnóstwo negatywnych opinii, choć gra w momencie premiery wygląda już zupełnie inaczej i mogłaby zostać lepiej oceniona - tu z pomocą przychodzi właśnie nowy system recenzji.

Ten powstał zresztą niejako na zamówienie takich studiów i od października zeszłego roku Steam regularnie prosi osoby, które napisały opinię o grze, a następnie do niej wracały, aby zaktualizowały swoje recenzje, uwzględniając dodatkowy czas z nią spędzony. Jak tłumaczył wtedy Steam: - W odpowiedzi na prośby deweloperów, tak właśnie się stało! Deweloperzy prosili o to od dawna, ale musieliśmy zbudować nową wersję biblioteki, by miało to sens z technicznego punktu widzenia.

Jak łatwo można zauważyć, nowy system działa i to sprawnie, a w sklepie codziennie pojawiają się dziesiątki tysięcy nowych recenzji. Co więcej, Valve poinformowało przy okazji, że na 2020 rok też szykuje nieco zmian, a jedną z największych będzie update dla mobilnej aplikacji Steam, która wprowadzi nowe opcje i pomoże użytkownikom lepiej zabezpieczyć swoje konta.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Steam

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje