Reklama

Akcesoria, które udoskonalą konsolę Nintendo Switch

Nintendo Switch /AFP

​Nowych użytkowników Nintendo Switch przybywa z dnia na dzień. Konsola odnosi coraz większe sukcesy, a wraz z nimi osoby powoli uzależniające się od popularnego handhelda.

Dla tych zauroczonych Switchem mamy dzisiaj kilka wskazówek, żeby wasze granie stało się jeszcze przyjemniejsze.

Pro Controller

Obowiązkowy zakup dla osób z dużymi dłońmi lub tych, którzy planują sporo korzystać również ze stacjonarnej wersji Nintendo Switch. Joy-Cony spełniają swoje zadanie na imprezach wśród znajomych lub przy krótszych sesjach z jakimiś mniej zobowiązującymi grami. Solidnie sprawdza się też uchwyt do połączenia dwóch kontrolerów, który może wystarczyć wielu osobom. Im więcej czasu będziecie jednak spędzać ze swoją konsolą, tym bardziej będziecie tęsknić za wygodą, jaką niosą ze sobą kontrolery PlayStation 4 czy Xbox One.

Reklama

Pro Controller to idealna odpowiedź na takie potrzeby. Chociaż sam pad różni się nieco od tych u konkurencji, dobrze leży w dłoniach, ma wszystkie niezbędne funkcjonalności i można ładować go dokładnie tym samym kablem, którego używacie do Switcha. Sprawdza się również idealnie do gier bardziej competitive, gdzie precyzja i timing mają wyjątkowo duże znaczenie. Najlepszym przykładem jest Splatoon 2, którego spora część profesjonalnych zawodników korzysta nie tylko z samych Pro Controllera, ale również jego żyroskop.

Joy-Con Charging Station

Do stacji dokujących powinni być już przyzwyczajeni niektórzy użytkownicy konsol stacjonarnych. Obok wielu waszych telewizorów stoją pewnie małe urządzenia ładujące kontrolery do PS4 czy Xboxa, kiedy śpicie albo jesteście w pracy. W ten sposób nie trzeba martwić się o paniczne szukanie kabla w środku zaciętego meczu Call of Duty.

Nintendo Switch dorobił się swojego odpowiednika tych stacji, który pod wieloma względami jest nawet wygodniejszy. Charging Station to po prostu wersja standardowego uchwytu wyposażonego w dodatkowe wejście do ładowania. W ten sposób grip będzie nie tylko gwarantował Wam dodatkowy komfort użytkowania Joy-Conów, ale będzie również dbał o to, żeby kontrolery nie padły z wycieńczenia w środku sesji w Splatoon.

HORI Compact Stand

To proste urządzenie jest odpowiedzią na narzekania wielu użytkowników, które często powtarzały się przy okazji premiery. Przez umiejscowienie wejścia do ładowania w Switchu, kiedy oprzemy ekran konsoli na umiejscowionej z tyłu nóżce, nie możemy podłączyć jej do prądu. Co za tym idzie, jeżeli nie lubicie trzymać Switcha w rękach, jak każdego innego handhelda, rozładowana bateria będzie wiązała się dla was z końcem gry.

Popularna firma produkująca akcesoria do konsol stworzyła na szczęście prosty gadżet będący idealnym rozwiązaniem powyższych problemów. Możecie spokojnie położyć ekran Switcha na plastikowym stojaku, podłączyć go do ładowania i cieszyć się grą. Dodatkowo Compact Stand może przydać się również wtedy, kiedy na przenośną konsolę Nintendo wreszcie zawita Netflix.

Folia ochronna

Chociaż wielu z Was pewnie używa ich na swoich telefonach albo od razu wyposażyło się w jedną, zaraz po zakupie konsoli, w przypadku Nintendo Switch, folia ochronna jest warta dodatkowego komentarza. Po raz kolejny wracamy bowiem do mankamentów poruszanych w okolicach premiery przez użytkowników. Tym razem chodzi o zbudowanie docka. Niedługo po wyjściu konsoli po internecie zaczęły krążyć zdjęcia ekranu porysowanego przez nieuważne użytkowanie stacji dokującej.

Niektórzy pewnie machną ręką i rzucą komentarzem w stylu: "Będę uważał", ale w końcu omsknie im się ręka. Szczególnie, że konsola ma służyć nam przez lata codziennego wkładania i wyjmowania z docka. Folie ochronne można aktualnie dostać w niewielkich cenach, a ich naklejenie nie powoduje żadnych problemów z użytkowaniem ekranu dotykowego.

Karta pamięci MicroSD

Kolejna prosta wskazówka dla nowych użytkowników Nintendo Switch. Konsola jest wyposażona we wbudowaną pamięć wynoszącą 32GB. Jeżeli planujecie korzystać z przecen eShopu i stronicie od wersji pudełkowych, karta pamięci okaże się zakupem obowiązkowym. Wystarczy kilka dużych gier, żeby zapełnić możliwości Switcha i zostać zmuszonym do manewrowania wolną przestrzenią. Biorąc pod uwagę, jak dużo w eShopie możemy znaleźć gier, które zostały stworzone by zostać na Waszych konsolach przez długi czas, warto pomyśleć o zakupie dodatkowej pamięci.

Antank Portable Battery Case

Ostatni gadżet w dzisiejszym zestawieniu to gratka dla fanów przenośnego grania. Szczególnie tych, którzy spędzają dużo czasu w komunikacji, regularnie latają po świecie albo po prostu mają daleko z łóżka do kontaktu. Bateria o pojemności 6500 mAh  podłączana do przenośnej wersji Switcha zapewnia dodatkowe godziny rozrywki bez odrywania się od ekranu.

Ładując konsolę, możecie trzymać ją w rękach albo ustawić na dwóch nóżkach umieszczonych z tyłu baterii. Obudowa jest również wyposażona w dwa sloty na karty. Całość wykonana jest bardzo solidnie, nie zasłania żadnych kluczowych fragmentów Switcha i pozwala cieszyć się ulubionymi grami dużo, dużo dłużej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy