Agencja Reutera: Amerykanie wolą PS4

Po pierwszych prezentacjach Xboksa One i PlayStation 4 z reakcji graczy w internecie dało się wywnioskować, że tym razem - przynajmniej na starcie - konsola Sony będzie miała przewagę nad next-genem Microsoftu.

Zdaje się to potwierdzać ankieta przeprowadzona wśród Amerykanów - wynika z niej, że PS4 w USA chce kupić więcej osób niż XBO. Agencja Reutera opublikowała wyniki przeprowadzonej w dniach 23-27 września ankiety. Zapytano w niej 1297 Amerykanów, którego z next-genów kupią w dniu premiery lub krótko po debiucie.

Biorąc pod uwagę fakt, że w USA do tej pory to X360 był najpopularniejszą platforma do grania, rezultaty mogą być zaskakujące, choć dla osób śledzących reakcję internautów od zapowiedzi obu nowych konsol niespodzianki chyba nie ma.

Z ankiety wynika, że 26% respondentów nabędzie PlayStation 4, a tylko 15% Xboksa One. Przewaga PS4 rośnie, gdy ograniczyć rezultaty tylko do ludzi poniżej 40. roku życia (tych przepytano 408). Wówczas na platformę Sony decyduje się 41% osób, a na XBO "jedynie" 27%.

I jeszcze jedno - 20% wszystkich respondentów w chwili obecnej gra na X360, tyle samo na PC, 18% na PS3, a zaledwie 3% na Wii U.