Agenci starali się przekupić twórców Football Manager

​Wczoraj na rynku zadebiutował Football Manager 2021, co było okazją na przeprowadzenie wywiadów z Milesem Jacobsonem, wieloletnim szefem odpowiedzialnego za serię studia Sports Interactive. Ten w jednym z podcastów mówił między innymi o podchodach agentów piłkarskich.

Jak przyznał menedżer, ci w przeszłości niejednokrotnie próbowali przekupić Jacobsona, by ten podniósł statystyki piłkarzy w bazie danych. Brzmi mało opłacalnie, ale należy pamiętać, że na przestrzeni lat Football Manager wyrósł na cenne narzędzie do wyszukiwania prawdziwych graczy.

"Pojawiali się agencji, którzy próbowali mnie przekupić, by coś dopisać. Ci, którzy o to pytali dobrze wiedzą, by drugi raz nie pytać. Ponieważ jestem nieprzekupny" - zapewnił szef studia. Dobrze widzieć, że integralność bazy danych w Football Manager pozostaje niezachwiana i wiarygodna.

Reklama

Gdyby agenci byli nieco sprytniejsi, zamiast próbować przekupić Jacobsena, powinni zainteresować się raczej tysiącami pracujących za darmo ochotników, którzy faktycznie zbierają informacje na temat klubów i zawodników z całego świata, do wstawienia do gry. A może faktycznie są sprytniejsi...

Ale po co to wszystko? Nie jest tajemnicą, że Football Manager to ogromna - i stosunkowo tania - baza danych piłkarzy z całego świata. Nie raz zdarzało się w przeszłości, że wielkie gwiazdy były najpierw zauważane w jednej z odsłon tej serii, by później robić faktyczne kariery w rzeczywistości.

Menedżerowie piłkarscy, skauci i poszukiwacze talentów szybko to zauważyli. Nie da się więc ukryć, że takie nieuczciwe poprawienie atrybutów w grze może przełożyć się na większe zainteresowanie klubami w prawdziwym świecie. Dlatego właśnie próby przekupstwa wydają się być sensowne.

Jednym z pierwszych trenerów, który przyznał się do korzystania z bazy danych Football Manager, był Andre Villas-Boas, który za czasów pracy jako skaut dla José Mourinho w Chelsea posiłkował się właśnie między innymi informacjami z gry. Klub Everton korzysta z niej co najmniej od 2008 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Football Manager
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy