Age of Mythology: Retold oficjalnie zapowiedziane!

​Relic Entertainment oraz Microsoft zapowiedziały "ostateczny remake" ikonicznego spin-offa Age of Empires - Age of Mythology: Retold.

Zapowiedź Age of Mythology: Retold jest jedną z form uświetnienia 25. rocznicy powstania serii Age of Empires. Gra jest dość popularnym spin-offem strategii i pojawiła się w 2002 roku. Były to czasy, kiedy strategie czasu rzeczywistego były u szczycie swojej popularności, więc twórcy z Ensemble Studios nie mogli się lepiej wstrzelić ze swoim bardziej hardcore’owym podejściem do formuły Age of Empires.

W grze pojawiły się pomysły takie jak przychylność, bóstwa oraz jednostki herosów, całość natomiast była niemal perfekcyjnym połączeniem światów z mitologii z bardziej przyziemnym, niemal historycznym podejściem do rozgrywki, jakie prezentowało Age of Empires. Gra pierwotnie zawierała trzy frakcje - Greków, Egipcjan oraz Skandynawów. Później dodano kolejne, jak mieszkańców Atlantydy oraz Chińczyków. Jednak te już nie spotkały się z aż tak ciepłym przyjęciem jak oryginalny zestaw.

Reklama

Remaster natomiast został ogłoszony na Twitterze i to przez konto odnoszące się bezpośrednio do gry. To może sugerować, że Microsoft przygotował z okazji tej premiery całkiem sporą kampanię promocyjną. The Definitive Edition, bo tak będzie zatytułowany remaster, nie jest pierwszą próbą odświeżenia gry - już w 2014 roku otrzymaliśmy wersję zatytułowaną Extended Edition.

Niestety, próba z 2014 roku, pod którą podpisało się Skybox Labs, spotkała się z dużą dozą krytyki już od premiery. Stały za nią m.in. bardzo liczne błędy gry. W 2016 roku ukazało się rozszerzenie zatytułowane Age of Mythology: Tale of the Dragon, w którym gracze otrzymali nową, grywalną frakcję, zupełnie nową kampanię z dialogami nagranymi z udziałem aktorów, jak również nowe mapy.

Gracze zastanawiali się, czy Relic Entertainment podejmie się próby stworzenia godnego remastera, bo niedawno pojawił się zwiastun, owiany jeszcze wtedy pewną tajemnicą. Niedawno otrzymaliśmy też zapowiedź gier z głównej serii Age of Empires, które mają pojawić się przygotowane w wersjach na konsole. Zapowiedziany teraz remaster Age of Mythology również zawiera odniesienia do konsoli Xbox. Wygląda więc na to, że Microsoft na poważnie zabrał się za inwestowanie właśnie w strategie i to te najlepszego sortu, z jednoczesnym przygotowywaniem ich na potrzeby graczy konsolowych.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy