Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Afera we francuskim wojsku. Winowajcą żołnierz w masce Ghosta z Call of Duty

Ciekawa historia prosto z kraju naszych przyjaciół ślimakożerców.

Issouf Sanogo, fotograf pracujący na zlecenie agencji AFP, wykonał zdjęcie francuskiego  żołnierza na misji w Mali w masce podobnej do tej, jaką w serii Call of Duty nosiła postać Ghosta. Wybuchła afera. Dlaczego?

Reklama

Przedstawiciele francuskiego wojska - z pułkownikiem Thierry'ym Burkhardem na czele - uznali zachowanie żołnierza pokazanego na zdjęciu za "nie do zaakceptowania". Pułkownik stwierdził, że żołnierz nawiązuje do ultrabrutalnej gry wojennej, co całkowicie rozmija się z "powodem, dla którego Francja zaangażowała się w konflikt w Mali".

Zamieszaniem we francuskich mediach zaskoczony jest fotograf, który zdjęcie zrobił. Jak mówi, fotografia powstała w bardzo naturalny sposób - widzimy na niej zwykłego żołnierza, który zasłania chustą twarz przed pyłem wznoszonym przez rotor lądującego helikoptera.

Fotograf dodaje, że takie chusty są bardzo popularne wśród żołnierzy i wcale nie "wymyślono" ich w Call of Duty. Co o tym myślicie? Czy żołnierze na misjach wojskowych mają prawo nosić takie chusty/maski?

Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty | Activision | AFP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje