Reklama

Afera na szczycie amerykańskiej ligi CS: GO

Afera na amerykańskiej scenie esportowej. Ujawniono, że mecz w Counter-Strike: Global Offensive pomiędzy iBUYPOWER a NetcodeGuides.com był ustawiony. Sprawca całego zamieszania wygrał tysiące dolarów dzięki zakładom.

21 sierpnia 2014 odbył się mecz pomiędzy iBUYPOWER i NetcodeGuides.com. Ci pierwsi to jeden z najważniejszych amerykańskich teamów, więc nie spodziewano się, że będzie miał jakiekolwiek problemy z rozgromieniem przeciwnika.

Zawodnicy zachowywali się jednak dziwnie - podejmowali ryzykowne decyzje, za które słono płacili, a przegrywając, śmiali się. Usprawiedliwili to jetlagiem i brakiem doświadczenia na planszy, na której odbywał się mecz.

Dzień później jednak Shahzeb "ShahZam" Khan z Cloud9 w rozmowie z prasą ujawnił, że mecz był ustawiony. Początkowo miał wyjawić też, kto brał udział w oszustwie. Wycofał się - jak się później okazało - za namową Casey Fostera, założyciela Netcode Guides.

Reklama

Jak podaje Daily Dot, przed meczem postawiono sporą sumę na NetcodeGuides.com. Wygrana wynosić mogła nawet 10 tysięcy dolarów. Jeżeli wierzyć zdobytym przez serwis informacjom, zakładów dokonał Duc "cud" Pham, esportowiec, który grał dla LunatiK.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy