Reklama

Adrift w wersji na Xbox One skasowane

Adrift od niezależnego studia Three One Zero jednak nie zostanie wydana na stacjonarny system do gier Microsoftu, konsolę Xbox One. Twórcy projektu poinformowali, że wersja na wspomnianą platformę została anulowana.

Opracowana przez zespół Adama Ortha - słynnego pracownika Microsoftu, który odszedł z firmy po kontrowersyjnych wypowiedziach dotyczących dostępu do internetu - produkcja w marcu ukazała się na PC. Kilka miesięcy później zaś - w lipcu - trafiła również na PlayStation 4.

W planach była też edycja na najnowszą konsolę giganta z Redmond, ale wygląda na to, że są już nieaktualne. Twórcy ujawnili bowiem, że wspomniana wersja została skasowana i nie ujrzy światła dziennego.

Zaczęło się od pewnego gracza, który we wpisie na Twitterze pochwalił się złożeniem zamówienia przedpremierowego na Adrift w wersji Xbox One. W zaskakujący sposób odpowiedział wspomniany już Orth.

Reklama

Następnie Orth potwierdził swoje słowa w oświadczeniu przekazanym redakcji serwisu New Game Network. Projektant oznajmił, że Adrift nie ukaże się na konsoli Microsoftu. Wyraził jednak nadzieję, że "fani znajdą sposób zapoznania się" z tytułem na innych platformach.

Developer nie wyjaśnił jednak, co zadecydowało o skasowaniu produkcji w wersji Xbox One. Co ciekawe, jeszcze w lipcu przedstawiciele wydawcy tytułu - firmy 505 Games - zapewniali, że prace nad wspomnianą edycją nadal trwają.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje