Reklama

Activision nie wyklucza, że Destiny w końcu trafi na PC

Destiny - nowa produkcja studia Bungie - ukaże się we wrześniu tylko na konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4, ale wciąż co jakiś czas powraca temat ewentualnego wydania gry na PC.

W jednym z wywiadów wysoko postawiony pracownik Activision - wydawcy tytułu - zasugerował, że shooter może ostatecznie trafić na komputery. Bo do nich naturalnie pasuje. Dyrektor generalny Activision Publishing, Eric Hirshberg, w rozmowie z serwisem Polygon poruszył kwestię ewentualnego stworzenia komputerowej wersji Destiny. Na razie niczego konkretnego nie obiecał, ale przyznał, że nowa gra Bungie pasuje do PC-tów.

"Gra dobrze pasuje do komputerów, o edycji na tę platformę rozmawialiśmy i ostrożnie się jej przyglądamy. Oczywiście stworzenie wersji PC takiego rodzaju gry miałoby wiele sensu. Żadnych formalnych zapowiedzi, ale temat ten poddajemy pod dyskusję" - mówi Hirshberg.

Reklama

Hirshberg zaznaczył jednak, że dodanie komputerów do czterech dotychczasowych platform docelowych mogłoby skomplikować proces developingu. Bo tworzenie gier na PC to zupełnie inna para kaloszy niż w przypadku produkcji konsolowych. A twórcom zależy przede wszystkim na wysokiej jakości już potwierdzonych wydań. Szef Activision Publishing niczego jednak nie wyklucza.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy