Reklama

Active Shooter pozwoli przeprowadzić strzelaninę w szkole. Gra zniknie ze Steama?

​Active Shooter to produkcja, która umożliwi graczom pokierowanie strzelcem w szkole. Gra wzbudza wiele kontrowersji - zażądano od Valve usunięcia pozycji z oferty platformy Steam.

Twórcami projektu są developerzy ze studia Revived Games. W powstającym tytule znajdą się dwa odrębne tryby rozgrywki. Pierwszy pozwoli wcielić się w członków jednostki S.W.A.T. wysłanej z zadaniem unieszkodliwienia zamachowca w placówce edukacyjnej.

W drugim role się odwrócą - gracze przejmą kontrolę nad napastnikiem, próbując uniknąć stróżów prawa. Ponadto w ciągu pierwszego tygodnia od debiutu, autorzy zamierzają zaimplementować trzeci wariant, w którym głównym bohaterem będzie zwykły cywil.

Jak nietrudno się domyślić, opcja umożliwiająca pokierowanie strzelcem wzbudza najwięcej kontrowersji. Brytyjska organizacja Infer Trust wystosowała do Valve prośbę o wycofanie produkcji ze Steama.

Reklama

Właściciel najpopularniejszej platformy dystrybucji cyfrowej dotychczas jednak nie zareagował. Głos w sprawie zabrał zaś przedstawiciel ACID - firmy odpowiedzialnej za wydanie kontrowersyjnego tytułu od Revived Games.

- Po pierwsze, gra nie promuje jakiejkolwiek formy przemocy, a szczególnie masowych strzelanin. Tak jak napisaliśmy w oficjalnym opisie projektu, Active Shooter jest symulatorem jednostki S.W.A.T., który oferuje graczom różne role - napisano w specjalnym oświadczeniu.

- Choć jestem w stanie dostrzec złość ludzi i zrozumieć, dlaczego pomysł na produkcję jest zły, nadal uważam, że tego tematu nie powinno się poruszać. Tak jak wspomniałem w dyskusjach na forach Steama, istnieją tytułu Hatred, Postal Carmageddon, itd., które są znacznie gorsze i koncentrują się wyłącznie na zabijaniu ludzi - dodano.

Przedstawiciel ACID podkreślił, że skontaktował się z Valve w sprawie produkcji i czeka na odpowiedź. Zaznacza, że jeżeli wydanie gry w obecnej formie nie będzie możliwe, najprawdopodobniej usunie tryb umożliwiający wcielenie się w strzelca.

Active Shooter zadebiutuje na początku przyszłego tygodnia - 6 czerwca.

Dowiedz się więcej na temat: Active Shooter

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje