Reklama

Academic League of Games – profesjonalna liga e-sportowa dla studentów i szkół wyższych

Academic League of Games (ALoG) jest organizatorem lig e-sportowych przeznaczonych dla szkół wyższych w Polsce. Misją organizacji jest utworzenie sekcji e-sportowych na każdej uczeni wyższej, co pozwoli na późniejsze uczestnictwo reprezentacji szkół w lidze. Dzięki temu e-sport będzie mógł być traktowany na równi ze sportem tradycyjnym.

Projekt został utworzony w październiku 2016 roku przez studentów Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie, a obecnie w szeregach ALoG działają również studenci innych uczelni. Organizacja planuje utworzenie lig e-sportowych na wzór tych, które znamy ze sportów tradycyjnych, na przykład piłki nożnej. Udział mają brać przede wszystkim szkoły wyższe poprzez wystawienie swoich reprezentacji studenckich. Warto zaznaczyć, że w Polsce nie ma podobnej organizacji, która celuje nie w graczy jako jednostki, a w całe społeczności akademickie jako drużyny.

Reklama

Jakie zamiary, wizję i plany ma ALoG, przedstawia najlepiej poniższe nagranie:

Gry które biorą udział w sezonie pilotażowym to popularne w świecie e-sportowym tytuły takie jak "Counter Strike: Global Offensive", "League of Legends", "Hearthstone", "Overwatch".

Zaznacza, że wraz z całym zespołem, pomogą stworzyć sekcje e-sportowe wszystkim chętnym studentom - na ich uczelniach.

Organizatorzy potwierdzają, że jednym z podstawowych założeń jest to, że uczestnictwo jest całkowicie darmowe. Wobec tego na portalu polakpotrafi.pl startuje zbiórka która pomoże zorganizować wydarzenie - jak zapewniają - na najwyższym poziomie. Zbiórka jest konieczna, by wystartować w sezonie pilotażowym. Jeśli projekt odniesie sukces, kolejne sezony będą w założeniu sponsorowane przez dużych graczy z branży e-sportowej.

Sezon pilotażowy ma mieć start w drugiej połowie listopada i trwać jeden semestr akademicki, a pula nagród ma opiewać na blisko 40 tys. zł. Domyślnie liga będzie trwała dwie rundy: jesienna i wiosenną. System rozgrywek będzie odbywał się online, jednak studenci będą rozgrywali mecze będąc na swoich uczelniach. Zachęcamy wszystkich do rejestracji na www.alogames.pl oraz na fanpage https://www.facebook.com/ALoG.Official/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy