Reklama

Abandoned - twórcy publikują aplikację, gracze rozczarowani

​Blue Box Game Studios po wielokrotnym opóźnianiu opublikowało specjalną aplikację na PlayStation 5, służącą do prezentacji tworzonej przez nie gry Abandoned.

Autorom tajemniczego horroru można pogratulować umiejętności robienia szumu wokół swojej pracy. Abandoned do tej pory nie zostało nawet pokazane, a już mówią o nim chyba wszyscy miłośnicy gatunku. Wielu z nich ma nadzieję, że za enigmatycznym projektem kryje się tak naprawdę kontynuacja serii Silent Hill (choć twórcy jednoznacznie temu zaprzeczają).

Blue Box Game Studios po wielomiesięcznych zapowiedziach i wielokrotnych opóźnieniach opublikowało wreszcie specjalną aplikację na PlayStation 5, która posłuży do prezentacji Abandoned. Jednak na razie musimy ograniczyć się do czasu przyszłego, bo na tę chwilę znajdziemy w niej jedynie... kilkusekundowy teaser. W dodatku jest to ten sam materiał, który twórcy opublikowali wcześniej na Twitterze.

Reklama

Nie ma się co dziwić, że gracze są rozczarowani i cisną gromami w stronę twórców. Tym bardziej, że aplikacja waży aż 5,1 GB i sugeruje tym samym znacznie ciekawszą zawartość.  Gracze spodziewali się, że zobaczą w niej grywalny fragment, który Blue Box Game Studios zapowiadało już jakiś czas temu.

Jednak trzeba przyznać, że deweloper chciał na razie pokazać jedynie, że platforma do prezentacji rzeczywiście istnieje i że uporało się z problemami technicznymi, które opóźniały ostatnio jej wydanie. Na Twitterze można przeczytać, że wkrótce zostanie opublikowany grywalny prolog Abandoned.

W samej aplikacji widzimy też zaślepki zwiastujące szereg innych materiałów. W sumie jest ich aż pięć: filmowy zwiastun, właściwy zwiastun, premierowy zwiastun oraz dwie prezentacje rozgrywki. Tak więc wiemy już, jaki plan ma Blue Box Games Studios względem prezentowania gry.

Abandoned to survival horror, w którym wcielimy się w Jasona Longfielda, mężczyznę starającego się uciec z tajemniczego lasu, a przy okazji dowiedzieć się, jak się w nim w ogóle znalazł. Większość czasu w grze spędzimy na eksploracji, chowaniu się i uciekaniu, chociaż chwycimy także za pistolet. Gra powstaje wyłącznie z myślą o PlayStation 5. Ma zaoferować next-genową oprawę w rozdzielczości 4K i w 60 klatkach na sekundę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje