Reklama

A Plague Tale: Innocence - znana gra przygodowa doczeka się ekranizacji

Ekranizacja gier wideo to w ostatnich latach bardzo częsty trend w kinematografii. Teraz do telewizji ma trafić serial na podstawie znanej gry przygodowej. Odpowiedzialnym za reżyserię ma być znany francuski twórca.

Produkcja została wypuszczona na rynek w maju 2019 roku, czyli już niemal trzy lata temu. Odpowiedzialne za nią jest francuskie studio Asobo, które wcześniej znane było między innymi z takich produkcji jak The Crew 1 oraz 2 czy Toy Story 3. A Plague Tale: Innocence stało się od razu hitową produkcją. Większość recenzentów przyznało tej grze bardzo wysokie oceny tuż po światowej premierze. Tytuł zdobył kilka cennych nagród w branży gamingowej.

A Plague Tale: Innocence - o czym jest gra?

Gracz trafia do XIV-wiecznej Francji opanowanej przez "czarną śmierć", czyli jedną z największych epidemii w dziejach ludzkości. Amicia i jej 5-letni brat Hugo muszą przetrwać w tej tragicznej sytuacji i uniknąć inkwizycji, która w tamtych czasach była również dość popularnym zjawiskiem.

Reklama

Gra jest zatem gratką dla fanów historii Europy średniowiecznej i przygodowej rozgrywki akcji z elementami skradanki. Bardzo istotnym czynnikiem tej produkcji jest grafika stojąca na bardzo wysokim poziomie. Okazuje się, że po niemal trzech latach od premiery tytuł doczeka się serialu. Za jego produkcję będą odpowiadali ludzie znani między innymi z "Bękartów Wojny".

Reżyserem będzie Mathieu Turi, asystował on Quentinowi Tarantino przy wspomnianych wyżej "Bękartach Wojny". Data premiery jak na razie nie jest jeszcze ujawniona. Można jednak się spodziewać, że takie istotne informacje będą podawane do informacji publicznej w ciągu najbliższych miesięcy. Fani A Plague Tale: Innocence z pewnością nie mogą się doczekać tej produkcji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy