Reklama

90 proc. członków Gearbox Software pracuje nad nowym projektem – prawdopodobnie Borderlands 3

​Nie jest tajemnicą, że Borderlands 3 - kolejna odsłona cyklu łączącego gatunek RPG z pierwszoosobową strzelanką - powstaje, choć gry oficjalnie nie zapowiedziano. Teraz Gearbox Software zasugerowało, że nad projektem pracuje 90% członków ekipy.

Tak wynika ze słów dowodzącego zespołem Randy’ego Pitchforda. Podczas panelu dyskusyjnego zorganizowanego na targach PAX West zdradził, że w głównej siedzibie studia w teksańskim Frisco zatrudnionych jest 300 osób. Kolejne 70 znajduje się w oddziale zlokalizowanym w kanadyjskim Quebec. Poza tym firma korzysta też z pomocy zewnętrznych developerów, których liczba często waha się pomiędzy 50 a 100 lub więcej.

Następnie szef Gearbox Software przyznał, że co najmniej 90% spośród wymienionych pracowników zajmuje się nowym projektem. Dodał, że tajemniczą grą jest produkcja, którą "wielu chciałoby", by ekipa rozwijała.

Reklama

Najprawdopodobniej chodzi o Borderlands 3. Zwłaszcza, że Pitchford na początku swojego wystąpienia stwierdził, że wśród zgromadzonych są osoby, które przybyły, by dowiedzieć się czegoś na temat kolejnej odsłony cyklu.

Dyrektor generalny Gearbox Software podkreślił jednocześnie, że firma nie jest już tylko studiem, a wydawcą. Ci zaś mają jedną, kluczową zasadę - "produkt nie istnieje dopóki nie zostanie zapowiedziany". Menedżer nie może więc zdradzić niczego więcej o powstającym projekcie.

Raczej jednak nie ulega wątpliwości - grą, na której studio koncentruje prawie wszystkie swoje wysiłki, jest Borderlands 3. Oficjalna prezentacja tytułu pozostaje kwestią czasu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy