82-letnia fanka Skyrima zostanie uwieczniona w nowej odsłonie serii

​W listopadzie opisywaliśmy historię Shirley Curry, zapewne najstarszej fanki The Elder Scrolls V: Skyrim na świecie. Kobieta zdobyła popularność dzięki kanałowi w serwisie YouTube, gdzie subskrybentów określa jako "prawnuki" i ogólnie bardzo dobrze się bawi w grze Bethesdy.

"Prawnuki" apelowały wtedy, by Bethesda umieściła Shirley w kolejnej odsłonie serii, The Elder Scrolls 6. Dlaczego? Sama kobieta - oceniając sprawę dość trzeźwo - przyznała bowiem otwarcie, że może nie dożyć premiery nowej odsłony serii, lub też nie będzie już w stanie sięgnąć po kontroler.

W jaki sposób dotarła do takiego smutnego wniosku? Mowa o wypowiedzi przedstawicieli z Bethesdy, którzy w ubiegłym roku znacznie ostudzili nastroje osób oczekujących na The Elder Scrolls 6, które zapowiedziano oficjalnie na targach E3 w Los Angeles, w 2018 roku.

Reklama

"Najłatwiej będzie spojrzeć na to, jak tytuły były zapowiadane: najpierw Starfield, a potem Elder Scrolls 6. Następnie można sprawdzić, ile lat mija pomiędzy kolejnymi premierami gier Bethesdy, co da ogólny pogląd na to, że Elder Scrolls 6 na pewno nie ukaże się wkrótce" - wyjaśniał Matt Firor.

Spójrzmy więc: Skyrim to 2011 rok, następnie Fallout 4 w 2015 roku oraz Fallout 76 w tym. Jeśli założymy więc optymistyczny scenariusz trzech lat pomiędzy produkcjami, to Starfield zadebiutuje w 2021 roku, ale już na Elder Scrolls 6 przyjdzie poczekać do emerytury, to jest do 2024 roku.

Do podobnych wniosków doszła Shirley Curry. "Wygląda na to, że to ostatni gwóźdź do mojej trumny" - napisała w komentarzu pod jednym ze swoich materiałów na YouTube, pisząc o takich kalkulacjach. "Gdy Skyrim 6 się ukaże, będą miała jakieś 88 lat! Pewnie nie będą już mogła zagrać".

Stąd właśnie poruszenie wśród fanów. Na całe szczęście Bethesda potwierdziła pod koniec marca, że dokładnie zeskanowała sylwetkę pani Curry za pomocą fotogrametrii, a sympatyczna kobieta stanie się w pewnym sensie nieśmiertelna - pojawi się bowiem w The Elder Scrolls 6 jako postać niezależna.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Skyrim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy