Reklama

82-letnia fanka Skyrima bohaterką specjalnej modyfikacji

​W kwietniu ubiegłego roku opisywaliśmy historię Shirley Curry, zapewne najstarszej fanki The Elder Scrolls 5: Skyrim na świecie. Kobieta zdobyła popularność dzięki kanałowi w serwisie YouTube, gdzie subskrybentów określa jako "prawnuki" i ogólnie bardzo dobrze się bawi w grze Bethesdy.

"Prawnuki" apelowały wtedy, by Bethesda umieściła Shirley w kolejnej odsłonie serii, The Elder Scrolls 6. Studio potwierdziło pod koniec marca, że dokładnie zeskanowała sylwetkę pani Curry za pomocą fotogrametrii, a sympatyczna kobieta pojawi się w The Elder Scrolls 6 jako postać niezależna.

Może być jednak za późno. Dlaczego? Sama kobieta - oceniając sprawę dość trzeźwo - przyznała bowiem otwarcie, że może nie dożyć premiery nowej odsłony serii, lub też nie będzie już w stanie sięgnąć po kontroler.

W jaki sposób dotarła do takiego smutnego wniosku? Mowa o wypowiedzi przedstawicieli z Bethesdy, którzy w ubiegłym roku znacznie ostudzili nastroje osób oczekujących na The Elder Scrolls 6, które zapowiedziano oficjalnie na targach E3 w Los Angeles, w 2018 roku.

Reklama

"Najłatwiej będzie spojrzeć na to, jak tytuły były zapowiadane: najpierw Starfield, a potem Elder Scrolls 6. Następnie można sprawdzić, ile lat mija pomiędzy kolejnymi premierami gier Bethesdy, co da ogólny pogląd na to, że Elder Scrolls 6 na pewno nie ukaże się wkrótce" - wyjaśniał Matt Firor.

Spójrzmy więc: Skyrim to 2011 rok, następnie Fallout 4 w 2015 roku oraz Fallout 76 w 2019. Jeśli założymy więc optymistyczny scenariusz trzech lat pomiędzy produkcjami, to Starfield zadebiutuje w 2021 roku, ale już na Elder Scrolls 6 przyjdzie poczekać do emerytury, to jest do 2024 roku.

Do podobnych wniosków doszła Shirley Curry. "Wygląda na to, że to ostatni gwóźdź do mojej trumny" - napisała w komentarzu pod jednym ze swoich materiałów na YouTube, pisząc o takich kalkulacjach. "Gdy Skyrim 6 się ukaże, będą miała jakieś 88 lat! Pewnie nie będą już mogła zagrać".

Do akcji ruszyli więc fani, którzy uwiecznili kobietę w Skyrimie. Ten projekt zadebiutuje już wkrótce - na początku roku - dodając Shirley jako specjalną postać niezależną, z zadaniami pobocznymi i liniami dialogowymi czytanymi przez... samą Shirley Curry. W ten mod kobieta na pewno zdąży zagrać.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy