Reklama

600 chętnych na turniej dla programistów w ciągu dwóch tygodni

​W czwartek 31.07. rozpocznie się turniej online CodeCraft, skierowany do programistów i organizowany na platformie codearena.pl. Zadaniem konkursowym jest napisanie sztucznej inteligencji, która pokona przeciwników.

Od momentu poinformowania o organizowanym przez codearena turnieju, w ciągu zaledwie dwóch tygodni zgłosiło się ponad 600 programistów chętnych do wzięcia udziału w grze. Obecnie zapisanych jest już 700 osób, w wśród nich studenci i doświadczeni koderzy, freelancerzy i pracownicy dużych firm.

Wirtualne rozgrywki sztucznych inteligencji zaprogramowanych przez uczestników CodeCraft będą się odbywać na platformie codearena.pl od 31.07. przez cały sierpień. Turniej inspirowany jest grami strategicznymi, a innowacją jest tu element współtworzenia, uzyskany poprzez pisane przez uczestników skrypty. Dodatkowo gra wzbogacona jest atrakcyjną grafiką, wciąż trwają intensywne prace nad planszą gry i jednostkami, którymi będzie kierować napisany algorytm. W połowie lipca firma ujawniła pierwszy szkic jednej z postaci, a dziś dzieli się kolejnym.

Reklama

Dodatkową atrakcją turnieju będzie możliwość obserwowania rozgrywek w czasie rzeczywistym, nie tylko dla jego uczestników, ale także dla wszystkich zainteresowanych, którzy zajrzą na stronę www.codearena.pl.

Nagrodą główną w turnieju jest suma 2500 zł, jednak udział w konkursie to także szansa na zdobycie praktyk w firmach branży IT, czy nagrody rzeczowe. Wśród partnerów projektu znalazły się takie marki jak Gaming Live TV, Promise czy PWN, a portal 4programmers.net objął go patronatem.

Rejestracja do turnieju była darmowa przez pierwsze trzy tygodnie lipca, do 21.07., obecnie nadal można zapisać się bez ponoszenia kosztów, jednak aby wziąć udział w walce o nagrody należy opłacić swój udział kwotą 12,99zł.

Organizatorem turnieju jest codearena - nowo powstała platforma z cyklicznymi turniejami online, które co miesiąc wyłonią najlepszego programistę sztucznej inteligencji. To pierwsze na polskim rynku turnieje oparte na zaawansowanym mechanizmie gier strategicznych wykorzystujących atrakcyjną  grafikę, w których graczem jest sztuczna inteligencja, a nie człowiek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy